WhatsApp, Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Artık Otomatik Olarak Sessize Alacak
  1. Anasayfa
  2. Mobil Uygulama

WhatsApp, Bilinmeyen Numaralardan Gelen Aramaları Artık Otomatik Olarak Sessize Alacak

WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaların otomatik olarak sessize alındığı ve bildiriminin yine de gözükmesini sağlayan bir sistem üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, henüz uygulamaya çıkartmadığı ancak, getirmek istediği özellikleri beta kullanıcıları ile sürekli test ediyor. WABetaInfo da her zaman WhatsApp’ın test ettiği bu özellikleri beta kullanıcısı olmayan bizler için paylaşır.

Yine, WABetaInfo’da açıklandığı üzere, WhatsApp yeni bir özelliği uygulamaya getirmek için çalışıyor. Bu özellik, bilinmeyen numaralardan gelen aramalarla uğraşmak istemeyenler için hayat kurtarıcı olabilir.

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar otomatik sessize alınacak

WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için, kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize alırken arama listesinde ve bildirim merkezinde göstermeye devam etmesine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor.

Bu özelliğin görüşmelerinizin bölünmesini engellemek ve potansiyel olarak istenmeyen aramalardan kaçınmak gibi çeşitli avantajları var. Özellikle büyük bir WhatsApp grubunun yöneticisiyseniz ve uygulama üzerinde sesli veya görüntülü bir görüşme içerisindeyseniz, numaranıza sahip herhangi başka bir kullanıcı kafasına göre arayıp sizi bölebiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir