Binance TR’ye Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Binance TR’ye Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, bir süredir ülkemizde Binance TR olarak hizmet veriyor. Dilediğiniz gibi kripto para alım satımı yapabilmek için bu platforma belirli bir miktar para yüklemeniz ve o para ile alım satım yapmanız gerekiyor. Binance TR'ye nasıl para yatırılacağını adım adım inceleyelim.

Günümüz dünyasındaki her şey gibi para da dijital hale geldi ve kullanıcılar uzun zaman önce kripto para birimi adı verilen bir kavramla tanıştı. Son yıllarda yükselişi ve düşüşüyle ​​adından sıkça söz ettiren kripto paraların alım satımı için kripto cüzdan kullanmanız gerekiyor. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, bir süredir ülkemizdeki kullanıcılara Binance TR adı altında hizmet veriyor.

Binance TR’de dilediğiniz gibi kripto para alıp satabilirsiniz. Ancak ilk satın alımlar için belirli bir miktar paraya ihtiyacınız var. Bu nedenle, kripto para borsa hesabınıza istediğiniz miktarda para yatırmalı ve ardından kripto para alım satımına başlamalısınız. Endişelenmeyin, bu işlem son derece kolaydır. Binance TR’ye nasıl para yatırılacağını adım adım inceleyelim.

Binance TR’ye para yatırma nasıl yapılır?

  • Adım #1: Binance TR internet sitesini açın
  • Adım #2: Kayıt olarak yeni bir hesap oluşturun ya da var olan hesabınıza giriş yapın
  • Adım #3: Cüzdan sekmesini genişletin
  • Adım #4: Yatırma seçeneğine tıklayın
  • Adım #5: Para transferi yapmak istediğiniz bankayı seçin
  • Adım #6: Para göndereceğiniz hesap adını ve IBAN numarasını göreceksiniz
  • Adım #7: Size verilen IBAN numarasına hesabınıza geçmesini istediğiniz miktarda parayı gönderin
  • Adım #8: Gönderdiğiniz tutar, çalışma saatleri içerisinde Binance hesabınıza aktarılacak

1Binance TR internet sitesini açın:

Binance TR para yatırma

Binance kripto para borsasında işlem yapabilmek için öncelikle belirli bir miktar para yatırmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle Binance TR web sitesini açmalısınız. Binance TR’ye masaüstü internet tarayıcınızı, mobil internet tarayıcınızı veya Binance TR mobil uygulamasını kullanarak para yatırabilirsiniz. Kullandığınız cihaza bağlı olarak, başlıklar farklı olsa da adımlar benzer olacaktır.

2Kayıt olarak yeni bir hesap oluşturun ya da var olan hesabınıza giriş yapın:

Binance TR para yatırma

Binance TR web sitesini açtıktan sonra sağ üst köşede Giriş ve Kayıt butonlarını yan yana göreceksiniz. Daha önce oluşturduğunuz bir hesabınız varsa, Giriş Yap düğmesini tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Henüz bir hesap oluşturmadıysanız, kendinize yeni bir hesap oluşturmak için Kaydol düğmesini tıklayın.

3Cüzdan sekmesini genişletin:

Binance TR para yatırma

Kripto para borsası Binance’e giriş yaptıktan veya yeni bir hesap oluşturduktan sonra, yeni bir ana sayfa göreceksiniz. Bu ana sayfanın sağ üst köşesinde farklı sekmeler göreceksiniz. Binance TR’de para yatırmaya devam etmek için Cüzdan sekmesini genişletin.

4Yatırma seçeneğine tıklayın:

Binance TR ana sayfasının sağ üst köşesindeki “Cüzdan” sekmesini genişletirseniz, menüde “Bakiye“, “Yatır“, “Çekme“, “Yatırma & Çekme Geçmişi“, “Dağıtım Geçmişi” seçeneklerini göreceksiniz. Bu açılır. Binance TR’de para yatırma işlemine devam etmek için para yatırma seçeneğine tıklayın.

5Para transferi yapmak istediğiniz bankayı seçin:

Binance TR para yatırma

Binance TR ana sayfasındaki “Cüzdan” sekmesi altındaki “Para Yatırma” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza para yatırma seçenekleri çıkacaktır. Binance TR kripto cüzdanının sunduğu bankacılık seçeneklerinden size en uygun olanı seçmelisiniz. Bankadan bankaya havale işlemleri için bankanız farklı oranlarda komisyon alabilir.

6Para göndereceğiniz hesap adını ve IBAN numarasını göreceksiniz:

Binance TR para yatırma

Cüzdan sekmesinden ulaşılan Binance TR para yatırma sayfasında para transferi yapmak istediğiniz bankayı seçtiğinizde karşınıza hesap adı ve IBAN numarası çıkacaktır. Hesap adı çoğunlukla BIN TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ‘dir. IBAN numarası seçtiğiniz bankaya göre değişmektedir.

7Size verilen IBAN numarasına hesabınıza geçmesini istediğiniz miktarda parayı gönderin:

Binance TR para yatırma sayfasından para transferi yapmak istediğiniz bankayı seçip, para transferi için gerekli olan hesap adı ve IBAN numarasını aldıktan sonra kendi bankacılık sisteminize giriniz. Binance TR tarafından size verilen hesap adı ve IBAN numarasını mobil veya internet bankacılığı üzerinden girerek Binance hesabınıza dilediğiniz kadar para aktarabilirsiniz.

8Gönderdiğiniz tutar, çalışma saatleri içerisinde Binance hesabınıza aktarılacak:

Popüler Kripto Paralar

Binance TR’nin size vermiş olduğu hesap adı ve IBAN numarasına para gönderdikten sonra bu tür transferler anında gerçekleşmeyebileceğinden biraz beklemeniz gerekecektir. Mesai saatleri içerisinde yapılan para transferleri aynı saatler içerisinde gönderilecektir. Ancak, gece veya hafta sonu gibi mesai saatleri dışında gönderdiyseniz, o paranın gönderilebilmesi için çalışma saatlerinin başlaması gerekir.

Binance TR’ye para yatırırken dikkat etmeniz gerekenler:

Binance TR

Binance TR kripto para borsa hesabınıza para yatırırken hatırlamanız gereken ilk ve en önemli şey, para transferi yaptığınız banka hesabının sizin adınıza olmasıdır. Yani Binance TR hesabı kişi adına kayıtlı ise paranın aktarıldığı banka hesabı da o kişinin adına olmalıdır. Anne, baba, eş, çocuk, kardeş gibi aynı soyadlı kişilerden nakil kabul edilmemektedir.

Binance TR para yatırma sayfasında anlaşmalı bankalardan birinde hesabınız varsa 7 gün 24 saat anında para yatırabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde çeşitli bankalara para yatırmak mümkündür. Ancak mesai saatleri dikkate alınarak bu saatler dışında yapılan işlemler mesai saatlerine kadar durdurulacaktır.

Gönderici bilgileri teyit edilemediği için banka veya kredi kartı ile ödeme yapılması mümkün değildir. İlk kez para yatırıyorsanız dikkatli olun; İlk para yatırma işleminden sonra transferler ve kripto çekme işlemleri 48 saat süreyle devre dışı bırakılır. İlk kez para yüklediğinizde bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

En popüler kripto cüzdanlarından biri olan Binance TR’ye nasıl para yatırılır sorusunu yanıtlayarak bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Binance TR kullanıyor musunuz? Yorumlarda konuyla ilgili deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir