X’te Takipçi Kazanmak Artık Çok Daha Kolay: Az Takipçili Hesaplar da Akışta Önerilecek!
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

X’te Takipçi Kazanmak Artık Çok Daha Kolay: Az Takipçili Hesaplar da Akışta Önerilecek!

Yeni güncelleme ile birlikte, Elon Musk’ın sahibi olduğu X’in akış sayfasında artık az takipçili hesapların da gönderileri karşımıza çıkacak.

Eski adıyla Twitter’ı satın alan Elon Musk, sosyal medya platformunda yaptığı köklü değişikliklerle birçok kez gündeme geldi. Elon Musk, isim değişikliği ve farklı birçok değişiklikten sonra bu kez algoritmada değişikliğe gidiyor. İşte X’in algoritmasında yapılacak değişikliğin detayları!

 

Az Takipçili Hesaplar Eskisinden Daha Çok Kullanıcıya Ulaşacak

Elon Musk, satın aldığı günden bu yana X’te çok büyük değişiklikler yaptı. Musk, platformun simgesini ve ismini değiştirdikten sonra bu kez x’in algoritmasına el atıyor.

Çıkan haberlere göre, algoritmada yapılan bu güncelleme sayesinde akışta sadece popüler hesaplardan paylaşılan gönderiler önerilmeyecek. Yeni güncelleme ile birlikte, takipçi sayısı az olan hesapların gönderileri de kullanıcıların ilgi alanlarına göre akış sayfasında görülebilecek.

Algoritmada yapılan bu değişiklik ile birlikte, bir gönderinin akış sayfasında önerilmesi için göz önünde bulundurulan nokta takipçi sayısı değil, kullanıcıların ilgi alanlarına uygunluğu olacak.

X’in CEO’su Linda Yaccarino, geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklamalarda bulundu. Linda Yaccarino, açıklamasında reklam geliri paylaşımı programı kapsamında 20 milyon dolar ödeme yapıldığını belirtti. Şirket kullanıcıların erişimini artırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, az takipçili hesaplardan paylaşılan gönderilerim daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak algoritma değişikliğini içeren güncelleme öne sürüldü.

Yeni güncelleme ile birlikte küçük hesapların paylaştığı gönderiler, takipçi sayısı fark etmeksizin ilgi alanına uygun olan tüm kullanıcıların akış sayfasında görülebilecek. Bu sayede az takipçi kullanıcılar da büyük kitlelere erişerek takipçi sayılarını artırabilecek ve hesaplarını büyütebilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir