Xiaomi 13 Ultra’nın Çıkış Tarihi Sızdırıldı: Peki Telefon Hakkında Neler Biliyoruz?
  1. Anasayfa
  2. Mobil

Xiaomi 13 Ultra'nın Çıkış Tarihi Sızdırıldı: Peki Telefon Hakkında Neler Biliyoruz?

Xiaomi tarafından geçtiğimiz ay tanıtılan 13 serisi içerisinde yer alması beklenen Xiaomi 13 Ultra'nın çıkış tarihi sızdırıldı. Peki yeni telefon hakkında neler biliyoruz? İşte tüm detaylar.

Xiaomi, geçen ay merakla beklenen amiral gemisi Xiaomi 13‘ü resmen tanıttı. Xiaomi 13 ve 13 Pro olarak çıkış yapan seri, sunduğu özelliklerle beklentileri fazlasıyla karşıladı. Ancak kısa bir süre sonra bu iki telefonla serinin bitmediği ve “Ultra” isimli başka bir cihazın çıkacağına dair haberler sektörde dolaşıyor.

Xiaomi 13 Ultra için merak edilen bekleyiş sürerken telefonla ilgili bazı yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Sızıntılar, telefonun çıkışından bazı özelliklerine kadar pek çok önemli konuyu içeriyor. Şimdi cihaz hakkında bugüne kadar bildiklerimize bir göz atalım.

Xiaomi 13 Ultra nisan ayında çıkabilir

Weibo‘da yapılan bir sızıntıya göre Xiaomi’nin 13 serisinde yer alacak olan Ultra modeli nisan ayında çıkış yapabilir. Ayrıca telefonun bu ay içinde dünya çapında da piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Serideki diğer modellerin de mart ayında dünya pazarlarında lanse edilmesi bekleniyor.

Xiaomi 13 Ultra nasıl özelliklere sahip olacak?

Cihaz hakkında bildiklerimizin oldukça sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var. Yeni ortaya çıkan sızıntı, telefonun 256 GB depolama ve 16 GB RAM ile gelebileceğini ortaya koyuyor. Ayrıca telefonun selefi Xiaomi 12S Ultra ile aynı fiyata sahip olacağı da belirtiliyor. 12S Ultra, 886 $ fiyatla piyasaya sürülmüştü.

Daha önceki birkaç rapor, telefonun 120Hz QHD E6 AMOLED ekrana sahip olacağını belirtmişti. İşlemci, ekran boyutu ve kamera gibi diğer önemli detaylar hakkında ne yazık ki henüz bir bilgi yok. Telefonun Android 13 tabanlı MIUI 14 ile piyasaya çıkması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir