Netflix’in iOS Uygulaması Yepyeni Bir Görünüm Kazandı! Tasarım Baştan Aşağı Yenilendi
  1. Anasayfa
  2. Mobil Uygulama

Netflix'in iOS Uygulaması Yepyeni Bir Görünüm Kazandı! Tasarım Baştan Aşağı Yenilendi

Netflix, iOS uygulamasında büyük bir güncelleme yaptı. Kullanıcı arayüzünü değiştiren güncelleme, getirdiği yeniliklerle iPhone kullanıcılarına daha kolay ve daha iyi bir deneyim yaşatacak.

Sunduğu içeriklerle hem ülkemizde hem de dünyada oldukça popüler olan Netflix, dün iOS uygulamasında önemli bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile platform, kullanıcıların beğenebileceği kullanıcı arayüzü değişiklikleri yaptı.

Daha akıcı bir deneyim için uygulamanın yenilenen kullanıcı arayüzü, daha iyi animasyonlar, yeni efektler, geçişler ve daha fazlasını içeriyor. Bakalım iPhone kullanıcıları için yeni tasarlanan uygulamada başka neler var.

Netflix’in iOS uygulamasını kullanmak artık çok daha kolay

Artık iPhone kullanan Netflix aboneleri uygulamayı açtıklarında, platformda bir diziyi veya filmi tanıtan büyük bir kartla karşılaşıyorlar. Bu kart, telefonun ivmeölçerleri ile eklenen efektleri kullanarak da hareket edebilir. UI tasarımcısı Janum Triverdi tarafından yukarıda paylaşılan videoda özelliğin nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Bu yeniliğin oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz.

Netflix, yeni güncellemeyle artık insanların içeriği kategoriye göre filtrelemesini, profiller arasında geçiş yapmasını ve uygulamada herhangi bir yerde arama yapmasını kolaylaştırmak istiyor. Bir filme veya diziye dokunduğunuzda kart o içerikle genişleyecek ve tüm detayları gösterecek. Ayrıca “Çok Yakında” olarak bildiğimiz sekme de değişmişe benziyor.

Bugün ülkemizde milyonlarca kullanıcıya sahip olan Netflix, ülkemizde abonelik ücretlerini artırdı. Yeni fiyat artışıyla birlikte en ucuz üyelik 64 TL’ye ulaştı.

Yazı Kaynakları
https://9to5mac.com/2023/01/16/netflix-refreshed-interface-iphone-app/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir