Android Akıllı Saatlere WhatsApp Geldi: İşte Özellikleri!
  1. Anasayfa
  2. Mobil Uygulama

Android Akıllı Saatlere WhatsApp Geldi: İşte Özellikleri!

Whatsapp'ın akıllı saatler için geliştirilen sürümü nihayet kullanıma sunuldu. Artık wear OS 3 ve üzeri işletim sistemini destekleyen tüm Android saatlere kurulabilir. Gelin yeni uygulamanın bizlere sunduğu yeniliklere daha yakından göz atalım.

Sizlerle birkaç ay önce paylaştığımız bir haberde WhatsApp’ın Wear OS işletim sistemine sahip Android akıllı telefonlarda kullanılabileceğini belirtmiştik. WhatsApp‘ın “2.23.10.10” kodlu Android beta sürümünde tespit edilen özellik, Google I/O 2023 etkinliklerinde duyurulmuştu. Gelen son bilgilere göre, milyonlarca akıllı saat kullanıcısının uzun zamandır beklediği gelişmenin artık nihayete erdiğini gösteriyor. Android saatler, an itibarıyla WhatsApp uygulamasını destekliyor. Artık WearOS 3 ve üzeri işletim sistemlerine sahip tüm akıllı saatlerde WhatsApp uygulaması kullanılabilir.

WhatsApp akıllı saatler için Google Play Store’da yayınladıkları sürümünün yanı sıra, kullanıcılara bazı faydalı özellikler sunuyor. Ancak, uygulama şuan için kusursuz değil. İsterseniz lafı uzatmadan WhatsApp’ın akıllı saatler için optimize edilmiş özelliklerine daha yakından bakalım.

WhatsApp’ın Wear OS sürümündeki özellikler:

WearOS 3

Wear OS için tasarlanan ve geliştirilen WhatsApp uygulaması, mesaj yazma, ses kaydı gönderme, emoji görüntüleme ve gönderme ve hızlı yanıt gibi özellikler sunuyor. Öte yandan uygulamanın uçtan uca şifreli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ancak topluluklar gibi özellikler ve kamera gerektiren görüntülü aramalar gibi zengin özellikler WhatsApp’ın akıllı saat sürümünde şuan için bulunmuyor.

Telefondan bağımsız kullanılabilecek

WhatsApp’ın akıllı saat versiyonunun en önemli özelliklerinden biri de akıllı telefonlardan bağımsız olarak kullanılabilmesi. Akıllı saatine WhatsApp’ı yükledikten sonra, hesabını Bağlı Cihazlar özelliği ile eşleştiren bir kullanıcı, akıllı telefonu yanında olmasa bile WhatsApp’ı kullanabilecek. Ancak bunun için akıllı saatin, WiFi ya da LTE ile bağlı olması gerektiğini söyleyelim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir