Threads’in İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler!
  1. Anasayfa
  2. Mobil Uygulama

Threads'in İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler!

Twitter rakibi Threads, iOS ekosistemindeki ilk büyük güncellemesini aldı. Bu güncelleme bir dizi yeni özellik içeriyor. Uygulama, güncelleme ile Twitter'a biraz daha yaklaştı.

Meta’nın son dönemde gündemden düşmeyen Twitter rakibi sosyal medya platformu Threads, iOS işletim sistemini kapsayan ilk büyük Threads Güncellemesini aldı. Bu büyük güncelleme ile platformun mobil uygulamasına yepyeni özellikler eklendi. Aynı özelliklerin yakın gelecekte Android işletim sistemine de gelmesini bekliyoruz. Gelin, Threads’deki yeni özelliklere daha yakından bakalım.

Instagram ve Threads’in iOS geliştiricilerinden Cameron Roth tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak, Threads’in birçok kullanıcı için önemli eksikliklerinin giderildiğini görüyoruz. Diğer taraftan; Threads bu güncelleme ile Twitter’a biraz daha yaklaştı. Ancak şu anda platformu istisnai bir yere taşıyacak önemde herhangi bir özellik yok.

İşte Threads güncellemesi ve yepyeni özellikleri:

threads güncelleme
  • Paylaşımların çevrilmesini sağlayan bir buton.
  • Sadece takip edilen kullanıcıların paylaşımlarını görüntüleme.
  • Takip edilmeyen kullanıcılara abone olma.
  • Instagram takipçilerinin özel listesi.
  • Daha iyi boyutlandırma.
  • Bilinen bazı sorunların çözülmesi ve çeşitli iyileştirmeler.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi Threads’deki en önemli yeniliklerden biri de sadece takip edilen kullanıcıların paylaşımlarının gösterilmesi. Twitter’da da aynı. “Takip edilenler” bölümüne gittiğinizde sadece takip ettiğiniz hesapları, “Sana özel” bölümünde ise ilginizi çekebilecek hesapların yaptığı paylaşımları görebilirsiniz. Bu özellik artık ileti Threads’te de mevcut. Diğer taraftan; instagram takipçi alanının da önemli olduğunu varsayalım.

Cameron Roth’un açıklamasına göre Threads’in ilk büyük güncellemesi şu an için dağıtım aşamasında. Yani yeni özellikleri deneyimlemek isteyen kullanıcıların kısa süreli de olsa beklemesi gerekecek. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir