Reddit de TikTok’a Dönüşüyor: Yalnızca Videolardan Oluşan Yeni Akış Özelliği Duyuruldu
  1. Anasayfa
  2. Mobil Uygulama

Reddit de TikTok’a Dönüşüyor: Yalnızca Videolardan Oluşan Yeni Akış Özelliği Duyuruldu

Reddit, platforma TikTok benzeri bir özellik getireceğini duyurdu. Yeni özellik, video ve metin gönderilerini birbirinden ayırarak yalnızca videolara özel bir akışın uygulamaya gelmesini sağlayacak.

Kısa video formatıyla devrim yaratan Çin merkezli TikTok, benzer özellikleri birçok sosyal medya platformunda görmemizi sağlamıştı. Instagram’ın Reels hizmeti ve YouTube’un Shorts hizmeti bunun en iyi örneklerinden. Şimdi ise benzer bir hamle başka bir dev platformdan geldi.

Reddit bugün platforma TikTok benzeri bir akış getirdiğini duyurdu. Önümüzdeki haftalarda kullanıcıların hizmetine sunulması beklenen yeni özellik, yazı ve video gönderilerinin birbirinden ayrılmasını sağlayacak.

Yeni özellik böyle görünecek

via GIPHY

Özelliği biraz daha genişleten Reddit, yeni “İzle” akışıyla yalnızca videoların olduğu bir bölüm ekleyecek. “Oku” olarak adlandırılacak olan diğer bölümde ise metin içeren gönderiler yer alıyor.

TikTok’u anımsatan yeni akış, kullanıcıların abone olduğu subreddit’lerden ve önerilerden gelen gönderileri içerecek. Reddit, şu anda akışları ayırma özelliğini ve kullanıcıların nasıl yanıt vermek istediğini test ettiğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde herkesin kullanımına sunmak istediğini belirtiyor.

Yeni özellik, uygulamanın sol üst bölümlerinde yer alacak. Burada genellikle “Home”, “Popular”, “News”, “Latest” gibi farklı gönderi gruplarını içeriyordu. Bugün yapılan açıklama ile buraya “İzle” anlamına gelen “Watch” ve “oku” anlamına gelen “Read” eklerinin ekleneceği görüldü.

Reddit, uygulamasını basitleştirmeye çalışıyor

Yeni değişiklikler, Reddit‘in video içeriğine odaklanmaya başladığını gösteriyor. Şirketin yöneticilerinden Pali Bhat, video içerik bölümü oluşturmanın kullanıcılar için faydalı olabileceğini söylerken, tepki eklemek gibi şeylerin de geleceğini açıklıyor.

Bu adımlar aynı zamanda Reddit’in uygulamanın kullanımını kolaylaştırma ve daha fazla kullanıcı çekme çabasının bir parçası. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform, karmaşık görünümlü arayüzü nedeniyle eleştirildiği için kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyordu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir