M3 İşlemcili Macbook Air Modelleri Beklenenden Çok Daha Erken Tanıtılabilir
  1. Anasayfa
  2. Donanım

M3 İşlemcili Macbook Air Modelleri Beklenenden Çok Daha Erken Tanıtılabilir

Bugün ortaya çıkan bazı bilgilere göre 2024 yılında tanıtılması beklenen M3 işlemcili Macbook Air modelleri bu yıl WWDC'de tanıtılabilir. Gelin M3 İşlemcili Macbook Air'e daha yakından bakalım.

Geçtiğimiz ay yeni M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro’ları sürpriz bir şekilde kullanıcılarıyla buluşturan Apple, geçtiğimiz haftalarda ise M1 ve M2 işlemcili tüm MacBook modellerine Windows 11 sanallaştırma desteği getirdiğini duyurmuştu.

Yeni MacBook Pro’ların ardından gözler yeni MacBook ve MacBook Air modellerine çevrilirken ortaya çıkan iddialara göre M3 işlemcili MacBook’ları beklenenden çok daha erken görebiliriz.

Yeni Macbook Air WWDC’de tanıtılabilir

9To5Mac ve Bloomberg yazarı Mark Gurman, ortak bir kaynaktan edindikleri bilgilere göre Apple’ın bir süredir M3 işlemcili Macbook ve Macbook Air modelleri üzerinde çalıştığını iddia etti.

Sızan belgelerdeki verilere göre M3 işlemcili Macbook’lar, tıpkı M2 işlemcilerde olduğu gibi 8 çekirdekli ve 16 çekirdekli modellere sahip olacak. Ayrıca belgelerde yer alan bazı bilgilere göre Apple, M3 işlemcili Macbook Pro, M3 işlemcili ve OLED ekranlı iPad üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak şirketin şu anda ana odak noktası yeni nesil MacBook ve MacBook Air.

Mark Gurman’a göre Apple, 2024 yılının ortalarında piyasaya sürülmesi beklenen yeni M3 işlemcili MacBook’ları ve MacBook Pro’ları bu yıl Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen WWDC23’te tanıtacak. Ancak M3 işlemcili Macbook Pro ve iPad’in lansmanı yıl sonuna hatta 2024’ün ilk çeyreğine ertelenebilir.

13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı boyutta sunulan Macbook ve Macbook Air modellerinde önemli bir fiyat artışı beklenmezken, teknoloji devi Cupertino’nun bu cihazlar için kesin planları şu an için gizemini koruyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir