Apple, microLED Teknolojisini Tüm Ürünlerinde Kullanacak
  1. Anasayfa
  2. Sektörel

Apple, microLED Teknolojisini Tüm Ürünlerinde Kullanmayı Planlıyor

Apple, 2024 senesinde çıkaracağı Apple Watch Ultra'da microLED’ler kullanmayı planıyordu. Edinilen yeni bilgiler, bu güncellemeden sonra microLED teknolojisini bütün ürün yelpazesine uygulayacağı ortaya çıkardı.

Dev teknoloji şirketi Apple, gelecekte üreteceği akıllı saatlerinde LG marka microLED teknolojisini kullanacak. Ancak sadece bununla sınırlı kalmayıp 2025 yılında çıkacak olan Apple Watch Ultra’dan sonra microLED teknolojisini sırasıyla iPhone, iPad ve Mac serileri de dahil olmak üzere birçok üründe kullanılabilir.

Mark Gurman’ın hazırladığı “Power On” bültenine göre Apple, 2017’de T159 kod adını verdiği kendi özel üretimi microLED teknolojisi için altı yıllık uzun bir çalışma sonrası, bu teknolojiyi resmi olarak bir üründe kullanmaya sonunda başlıyor.

microLED’li akıllı saatler kullanıma sunuluyor

microLED

Ocak ayı başında verilen bir tedarik zinciri raporunda, microLED teknolojisinin 2025 yılı ürün güncellemesinde Apple Watch modelinde karşımıza çıkacağını belirtmişti fakat Apple Watch Ultra’nın 2024 yılında alacağı güncelleme ile bu teknolojininde kullanılacağı düşünülüyor.

Gurman, 2024’teki bu sürümden sonra Apple’ın sıralı olarak bir sonraki microLED yükseltmesi için başta iPhone serisine yöneleceğini, ardından iPad serisi ve Mac serisi olarak verileceği öngörüyor. Bu tablo da şirketin geçte olsa tüm önemli ürün kategorilerine microLED teknolojisini eklemesi demek oluyor.

Yazı Kaynakları
appleinsider.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir