Yeni MacBook Pro Modelleri Bugün Tanıtılabilir!
  1. Anasayfa
  2. Donanım

Yeni MacBook Pro Modelleri Bugün Tanıtılabilir!

Apple ile ilgili yaptığı sızıntılarla tanınan Jon Pressor, teknoloji devinin bugün internet sitesinden önemli bir duyuru yapacağını iddia etti. Bu duyurunun yeni MacBook Pro veya Mac mini olacağı söyleniyor.

ABD’li teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone’lardan MacBook’lara kadar pek çok ürünü sunmaya hazırlanıyor. Bugün ortaya çıkan bir sızıntı, şirketin 2023’ün ilk ürününü bugün piyasaya sürebileceğini ortaya koyuyor.

Apple ile ilgili yaptığı sızıntılarla tanınan Jon Pressor, şirketin bugün yani 17 Ocak Salı günü önemli bir duyuru yapacağını açıkladı. Duyurunun Apple’ın kendi internet sitesinden yapılacağı da iddialar arasında yer alıyordu. Normalde şirket Ocak aylarını sakin geçiriyordu. Ancak bu sızıntı, bu yıl bir farklılık olabileceğini gösterdi.

Yeni MacBook’lar veya Mac mini tanıtılabilir

Yeni MacBook Pro

Apple’ın ne tanıtacağına dair bir bilgi yok. Ancak yeni donanımların tanıtılabileceği varsayılıyor. Bu ürünlerin, şirketin bu yıl içinde piyasaya sürmeyi beklediği MacBook Pro modelleri veya Mac mini taşınabilir masaüstü bilgisayar olduğu söyleniyor.

Uzun zamandır beklenen yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro modelleri hakkında şimdiye kadar pek çok iddia ortaya atıldı. Cihazların, Ekim 2021’de piyasaya sürülenlerle aynı tasarıma sahip olacağı söylenirken, M2 Pro ve M2 Max yongaları ile performans iyileştirmeleri olabilir.

Öte yandan Mac mini’nin de önemli iyileştirmeler alması bekleniyor. Kısa süre önce ortaya çıkan bilgiler, cihazın şu anki tasarımı koruyacağı ancak yeni M2 yongalarla donatılacağı yönündeydi. Giriş seviyesi modellerin M2’ye sahip olması beklenirken, üst seviye modellerin M2 Pro’ya sahip olması bekleniyor.

Apple’ın bugün gerçekten yeni bir ürün tanıtıp tanıtmayacağına dair resmi bir bilginin bulunmadığını tekrar vurgulayalım. Burada da iddiaya göre yeni modeller bir etkinlikle değil, bir basın açıklamasıyla duyurulmalı.

Yazı Kaynakları
https://www.macrumors.com/2023/01/16/apple-product-announcement-tomorrow/

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir