Adım Adım LoL Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Adım Adım LoL Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends, milyonlarca oyuncusu ve yeni güncellemeleri ile devam ediyor. League of Legends kullanıcı adınızdan sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsanız, sizler için kullanıcı adı değiştirme rehberi hazırladık. Gelin LoL Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır adım adım tüm detaylarıyla inceleyelim.

Her ay iyi kötü onlarca oyun çıkmasına rağmen League of Legends popülaritesini kaybetmeden milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam ediyor. Riot Games, yıllardır League of Legends sitesini sürekli geliştirerek en iyi oyun deneyimini sunmaya çalışıyor. Hatta son yılların en popüler oyunlarından biri olan ve dünya çapında en popüler iki oyundan birine ev sahipliği yapan Valorant ile bu popülaritesini destekliyor. Bugün bile LoL’de milyonluk turnuvalar düzenleniyor. Bugün, bu kadar popülerliğe sahip bir oyun olan League of Legends’ta kullanıcı adını değiştirmek isteyenler için LoL kullanıcı adı değiştirme rehberi hazırladık.

Riot Games, başarılı arayüzleri sayesinde çoğu işleminizi kolayca gerçekleştirmenize olanak tanır. Bu sayede kullanıcı adınızı kolayca değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Riot’un internet sitesindeki kullanıcı adınızı dakikalar içinde değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce, yeni tercih ettiğiniz kullanıcı adını ayarlamayı unutmayın. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan LoL kullanıcı adı değiştirme rehberine geçelim.

LoL kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

  • Adım #1: Riot’un web sitesine gidin
  • Adım #2: Hesabınıza giriş yapın
  • Adım #3: Hesap Ayarları’na gidin
  • Adım #4: Belirlediğiniz yeni kullanıcı adınızı yazın
  • Adım #5: Kullanıcı adınız değişti

LoL kullanıcı adı değiştirilir mi? Ne kadar sürede değiştirilir?

Her şeyden önce bu soruyu yanıtlamamız gerekiyor. Riot Games, League of Legends hesabınızın kullanıcı adını değiştirmenize olanak tanıyor. Ancak kullanıcı adınızı değiştirmeden önce yeni kullanıcı adınız hakkında net bir karar vermelisiniz. Çünkü kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra 30 gün boyunca herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Aşağıdaki adımları izlemeden önce yeni kullanıcı adınızı açıklığa netleştirdiğinizden emin olun. Aksi takdirde 30 gün boyunca hatalı kullanıcı adınızı kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

LoL kullanıcı adı değiştirme adımları:

Adım #1: Riot’un web sitesine gidin

Öncelikle buradan League of Legends’ın yapımcısı olan Riot’un internet sitesine gitmeniz gerekiyor. Buradan Riot hesabınızda birçok düzenleme yapabilir, Valorant ve League of Legends’ı indirebilirsiniz. Hesap kullanıcı adınızı ve etiketinizi değiştirmek için ise yine Riot Games’in web sitesini kullanmak zorundasınız.

Adım #2: Hesabınıza giriş yapın

Sağ üst kısımdan hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptığınızda bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz. Kullanıcı adınızı veya şifrenizi bilmiyorsanız, aşağıdaki destek bölümünden sıfırlama e-postası alabilirsiniz. Bu sayede hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Eğer ilk kez veya uzun süre sonra hesabınıza giriş yapıyorsanız, sizden bir aktivasyon kodu istenecektir. E-posta adresinize gönderilen aktivasyon kodunu girdikten sonra ilerleyin.

Adım #3: Hesap Ayarları’na gidin

Riot hesabınız hakkında ayarlamalar yapabileceğiniz hesap ayarlarına gidelim. Buradan, hesabınızın güvenlik ayarlarını, gizlilik ayarlarını ve daha fazlasını yapılandırabilirsiniz. Ek olarak, Riot hesabınızın kullanıcı adını ve etiketini değiştirebilirsiniz. Hatta burada Riot hesabınıza bağlı diğer hesapları (Facebook vb.) görüntüleyebilir, bağlantısını kaldırabilir veya bu hesaplara yeni bağlantılar ekleyebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, Riot Hesabınızdaki tüm özelleştirmeler buradan geçiyor.

Adım #4: Belirlediğiniz yeni kullanıcı adınızı yazın

Hesap ayarları sayfasının en üst kısmında Riot hesabınızın kullanıcı adını ve etiketini değiştirebileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Yeni kullanıcı adınızı buraya girin ve değişiklikleri kaydedin. Yine, doğru kullanıcı adını girdiğinizden emin olmanız gerektiğini hatırlatalım. Aksi takdirde yaptığınız yanlış değişikliğin düzeltilmesi için tam 30 gün beklemeniz gerekecektir. Bu nedenle, sürecinizi en az bir kez gözden geçirmenizi öneririz.

Adım #5: Kullanıcı adınız değişti

Kullanıcı adınızı Riot internet sitesi üzerinden değiştirmek işte bu kadardı. Artık yeni kullanıcı adınızı kullanmaya devam edebilir ve tekrardan 30 gün sonra kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Sizler için League of Legends hesabınızın kullanıcı adını değiştirmek için kullanacağınız LoL kullanıcı değiştirme rehberini hazırladık. Yukarıdaki adımları birebir uyguladıktan sonra yeni kullanıcı adınız ile giriş yapabilir, oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir