Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylarıyla Açıkladık
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylarıyla Açıkladık

Türkiye'nin en popüler online pazaryerlerinden biri olan Getir üzerinden verdiğiniz siparişi iptal etmek istiyorsanız bir yöntem var. Gelin Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır adım adım tüm detaylarıyla inceleyelim.

Özellikle pandemi döneminde ülkemiz başta olmak üzere dünyanın bazı bölgelerinde Getir popüler bir şekilde kullanılmaya başlandı. Dilediğiniz çoğu ürünü dakikalar içinde kapınıza kadar getirip, yerinizden kalkmadan alışveriş yapmanızı sağlayan platform, marketten veya manavdan alışveriş yapma dönemini sonlandırmaya devam ediyor. Sadece market değil, Getir sayesinde çevrenizdeki yerlerden bile yemek siparişi verebilirsiniz. Aslında günlük ihtiyaçlarımızın çoğunu Getir üzerinden kolayca çözme imkanına sahibiz. Mesela, Getir üzerinden hatalı bir sipariş vermiş olabilir, verdiğimiz siparişten vazgeçmemiz gerekebilir. Gelin Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır adım adım tüm detaylarıyla inceleyelim.

Dikkatimiz dağıldığında bazı hatalar yapabiliriz. Bunlardan en basiti ise, yanlış sipariş vermek oluyor. Zaman zaman sadece yanlış sipariş vermekle kalmayıp, verdiğimiz siparişlerden de zaman zaman vazgeçebiliyoruz. Böyle durumlarda ise ne yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Sizler için, bu tarz durumlarda ne yapmanız gerektiğini anlattık. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, Getir sipariş iptal etme rehberimize geçelim.

İlk olarak, Getir sipariş iptal etme mümkün mü?

Öncelikle Getir üzerinden verdiğiniz siparişleri iptal edip edemeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Getir üzerinden verdiğiniz siparişleri geçerli ve önemli bir sebep göstermek şartıyla iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal etmek için geçerli nedenleriniz olmalıdır. Bu sebepleri aşağıda sizler için sıraladık. Ayırca Getir üzerinden tekrar tekrar sipariş iptali yaparsanız hesabınızın kapatılma ihtimali de vardır. Çünkü, Getir sıklıkla geri dönen siparişleri teyit ettiğinde, hesabınızı size sormadan kapatma yetkisine sahip.

Getir sipariş iptali nasıl yapılır, ne yapmak gerek?

Öncelikle geçerli bir sebebiniz olmalı. Örneğin sipariş gecikmesi, bulunduğunuz yerden ayrılmak zorunda olmanız ve yanlış sipariş gibi nedenler kabul edilebilir. Aksi halde bir siparişi sebep göstermeden birden çok kez iptal etmeniz halinde Getir hesabınız tamamen kapatılabilir. Getir ile verdiğiniz siparişi iptal etmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İrtibata geçtikten sonra, siparişinizi iptal etmek istediğinizi ve iptal etme gerekçenizi bildirin. Getir Müşteri Hizmetleri daha sonra onay verirse siparişiniz iptal edilecektir.

+90 (850) 532 50 50 numaralı telefonu aradıktan sonra adımları takip ederek müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz. Daha sonra sizinle iletişime geçecek olan müşteri temsilcisine siparişinizi iptal etmek istediğinizi söyleyin. Gerekçeniz onaylandığı sürece siparişiniz hızlı bir şekilde iptal edilecektir.

Getir siparişi iptal ettikten sonra ücret geri yatar mı?

Getir siparişinizi iptal ettikten sonra paranız doğrudan hesabınıza geçmeyecektir. Getir, iade talebinizden sonra paranızı doğrudan hesabınıza aktaracaktır. Ancak bankalar nedeniyle paranın hesabınıza ulaşması 1 ile 8 iş günü arasında sürmektedir. İadeniz maksimum 8 iş günü içerisinde banka hesabınıza geçecektir. 8 iş günü geçmesine rağmen paranız hesabınıza geçmediyse öncelikle Getir müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Durum Getir ile ilgili değilse çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Getir sipariş iptal etme nedenleri:

  • Sipariş verdiğiniz adreste bulunmama
  • Yanlış sipariş verme
  • Siparişin gecikmesi

Sipariş verdiğiniz adreste bulunmama

Örneğin, eviniz için bir sipariş verdiniz. Ancak acil bir durum oluştu ve sipariş gelmeden evden çıkmak zorunda kaldınız. Hızlıca Getir müşteri hizmetlerini arayıp durumu iletmeniz durumunda siparişiniz hızlı bir şekilde iptal edilecektir. Ancak bu gibi durumlarda bir an önce Getir’i aramanız gerekmektedir. Siparişi aldıktan sonra aramanız pek doğru olmayacaktır.

Yanlış sipariş verme

Köfte yemek istiyorsunuz ama yanlışlıkla döner siparişi verdiniz. Siparişinizi verdikten dakikalar sonra Getir‘i arayarak yanlış sipariş verdiğinizi ve bu nedenle siparişinizi iptal etmek istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Getir Müşteri Hizmetleri daha sonra bunu onaylarsa siparişiniz iptal edilecektir. Daha sonra yeni siparişinizi hızlı ve kolay bir şekilde verebilirsiniz.

Siparişin gecikmesi

Vermiş olduğunuz siparişte belirtilen süre süre ve fazlası geçmesi durumunda siparişinizi iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Örneğin teslimat süresi 15-20 dakika ise ve siparişi vermenizin üzerinden 40 dakika geçtiyse aynı numaradan müşteri hizmetleri ile görüşerek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Getir’deki siparişinizi iptal etmek için yukarıdaki 3 basit örnek yeterli olacaktır. Özetle, siparişi iptal etmek için gerçekten önemli bir nedeniniz olmalı. Bu nedenle, her zaman siparişinizi iptal edemezsiniz. Çünkü bu durum Getir tarafından tespit edilirse hesabınız kapatılabilir. Bu nedenle sık sipariş iptal etmemeye ve geçerli nedenlere sahip olmaya özen gösterin.

Sizler için Getir sipariş iptal etme adımlarını ve para iadesi nasıl olur sorusunu yanıtladık. Getir üzerinden sipariş iptal etmek istediğinizde, yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Sizler daha önce Getir’den sipariş iptali yaptınız mı? Yaptıysanız sebeplerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir