Yüksek Hafıza, Düşük Ağırlık: PlayStation 5 Slim Satışa Sunuldu!
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Yüksek Hafıza, Düşük Ağırlık: PlayStation 5 Slim Satışa Sunuldu!

Japon menşeili teknoloji devi Sony, 2020 yılında satışa sunduğu PlayStation 5’in daha yüksek hafızalı, daha küçük ve daha hafif versiyonu PlayStation 5 Slim’i Japonya’da satışa sundu.

Ne Kadar Slim?

PlayStation 5 Slim, 2020 yılında tanıtılan PlayStation 5’e göre %30 daha küçük boyutlarda tasarlandı. PlayStation 5 Slim’in disk sürücülü ve disk sürücüsüz olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor. PlayStation 5 Slim; disk sürücülü modelde %18, disk sürücüsüz modelde %24 oranında hafifletilmiş durumda.

Sony Interactive Entertainment’in yeni eseri PlayStation 5 Slim, sunduğu ağırlık ve boyut avantajlarına karşın 1 TB dahili hafıza sunuyor. Ağabeyi PlayStation 5, 825 GB dahili hafıza sunuyordu.

Fiyatı Ne Kadar?

Yeni model konsol PlayStation 5 Slim’in disk sürücüsüz versiyonu 59 bin 980 Yen (395 Dolar), ultra HD Blu-Ray modeli ise 66 bin 980 yen (442 Dolar) fiyatla Japonya’daki mağazalarda satışa sunuldu.

Japon devi Sony, mevcut stokların tükenmesiyle 2020 yılından bu yana tüm oyuncuların hayallerini süsleyen Playstation 5’in satışını durdurmayı planlıyor. PlayStation 5’in bu ay içerisinde tüm dünyada satışa sunulması planlanıyor. Türkiye’deki satış fiyatının ne olacağı ise hepimizin merak konusu…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir