Twitter Blue İçin ‘Yıllık Abonelik’ Seçeneği Geldi
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya
Trendlerdeki Yazı

Twitter Blue İçin 'Yıllık Abonelik' Seçeneği Geldi

Twitter Blue'nun yıllık abonelik seçeneği geldi. Yalnızca web sürümü için geçerli olan abonelik paketi, kullanıcı için aylık 1$ maliyet tasarrufu sağlayacak.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, Elon Musk liderliğine geçiş yaptıktan sonra Twitter Blue hizmetiyle uzun bir süre gündemde kaldı. Twitter Blue, kullanıcıların uzun süre gündemde kalan özelliği para karşılığında mavi tik almasına olanak sağlıyor. Ayrıca buna paralel olarak Twitter Blue aboneliklerine defalarca zam yapıldı.

Şimdi ise Twitter Blue’da dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter Blue için yıllık abonelik seçeneği artık mevcut. Ayrıca kullanıcılar yıllık abonelik açarsa bu hizmete daha ucuza mal olacak.

Yıllık abonelik, ayda 1 dolar ucuza geliyor

Twitter Blue

Twitter’ın resmi destek sayfasında paylaşılan verilere bakacak olursak, web sürümü için Twitter Blue aboneliğinin aylık 8$ olduğunu görüyoruz. Bu da bir yıllık Twitter Blue abonesi olan kullanıcının toplam 96$ ödemesi anlamına geliyor. Yıllık paket satın alınması halinde ise ödenecek tutar 84$ yani aylık maliyet 1$ azalıyor ve yıllık plan satın alınırsa 7$ oluyor.

iOS için yıllık paket sunulmadı

Twitter Blue

Aynı destek sayfası, yıllık paket seçeneğinin yalnızca web sürümüne özel olduğunu gösteriyor. iOS için Twitter Blue satın alan kullanıcılar ayda 11$ ödemeye devam edecek.

Twitter Blue Türkiye fiyatları tahmini nasıl olur?

App Store’daki verilere baktığımızda Twitter Blue aboneliğinin Türkiye fiyatının aylık 249,99 TL olduğunu görüyoruz. Bu tarihler, aylık 11$ tutarındaki abonelikleri kapsıyor. Fiyatlar aynı kalırsa, iOS ekosistemi için Twitter Blue’nun yıllık abonelik fiyatı 115$ olacak. Bu da, Twitter Blue’nun iOS kullanıcıları için yıllık 3.000 TL yerine 2.612 TL’ye mal olduğu anlamına geliyor. Google ekosistemi için bir tahminde bulunamayız. Çünkü Google Play Store’da şimdilik Twitter Blue’dan bahsedilmiyor.

Yazı Kaynakları
https://help.twitter.com/en/using-twitter/twitter-blue

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir