TikTok, Platformu OnlyFans’a Dönüştürecek Yeni Özelliğini Duyurdu: 20 Dakikalık Ücretli İçerikler Geliyor
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Platformu OnlyFans’a Dönüştürecek Yeni Özelliğini Duyurdu: 20 Dakikalık Ücretli İçerikler Geliyor

TikTok, geçtiğimiz hafta sızdırılan ücretli içerik sistemini resmi olarak duyurdu. Bu yeni sistemde 20 dakikadan oluşan 80 videoluk serilere para ödeyerek ulaşabileceksiniz. Gelin TikTok'un Yeni Özelliğinde daha yakından bakalım.

Kimilerine göre TikTok dünyanın en büyük sosyal medya platformu, kimilerine göre ise sadece Çin’in veri toplamak için kullandığı bir sistemden ibaret. Aslında, bu casusluk iddialarından neredeyse kesin olarak emin olan, ABD ve Kanada, hükümet çalışanlarının TikTok’u kullanmasını yasakladı.

Öte yandan TikTok yetkilileri, topluluklarına daha fazla kullanıcı eklemek için sürekli olarak yeni özellikler geliştiriyor ve içerik üreticilerini rakip Instagram‘a kaptırmamak için kullanıcılarını daha fazla para kazanmaya itiyor.

Para verip 20 dakikalık özel içerikleri izleyebileceğiniz özellik: Series

TiKTok tarafından bugün yapılan açıklamada duyurulan Series adlı özellik, içerik üreticilerinin ücretli içerik üretip ne pahasına olursa olsun satabilmesinin önünü açıyor. Her bir “Series” dizisi toplam 80 video içerebilecek ve her video maksimum 20 dakika uzunluğunda olacak. Yani bir Series satın aldığınızda, (en fazla) 26,6 saatlik özel videoya erişim elde edeceksiniz.

Kısa bir süre önce sızdırılan ve bugün resmi olarak tanıtılan bu özellik, şu an için sadece bazı içerik üreticilerine sunulmuş durumda. Ancak TikTok yetkilileri, alınan geri bildirimlerle sistemi iyileştirdikten sonra Series’i tüm içerik üreticilerine sunmak istediklerini belirtiyor. Ayrıca Series’den elde edilecek tüm gelirin kısa bir süreliğine kesintisiz olarak doğrudan içerik üreticilerine gideceği de gelen bilgiler arasında.

Peki Series’in içinde ne tür içerikler olacak?

via GIPHY

TikTok yaptığı açıklamada, Series’in TikTok izleyen kullanıcılara “yüksek kalite, yaratıcı ve daha uzun içerikler” sunulabilmesi için geliştirildiğini belirtirken Series bölümünün genel TikTok kurallarına uygun olmayan içerikler barındırıp barındırmayacağıysa şu anda bilinmiyor.

Ancak bazı TikTok içerik üreticilerine göre Series, TikTok’ta büyük bir kitleye sahip içerik üreticilerinin Youtube videoları yerine Series’de özel videolar, vloglar ve “daha iyi TikTok çekme önerileri” içeren videolar sunmasının önünü açıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir