Twitter’ın İsmi, Adresi ve Her Şeyi Değişiyor! İşte Yerine Geçecek X’in Logosu ve Musk’ın İlk Açıklamaları
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter'ın İsmi, Adresi ve Her Şeyi Değişiyor! İşte Yerine Geçecek X'in Logosu ve Musk'ın İlk Açıklamaları

Elon Musk, sahibi olduğu platformun adını, logosunu ve alan adını kendi şirketi olan "X" ile değiştireceğini Twitter'da duyurdu.

Milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter’ı devraldığından beri, yaptığı yaptığı hiçbir eylemi kullanıcılara tam olarak kabul ettiremedi ve bir dizi değişiklik yapmaya çalıştı. Twitter Blue aboneliği, spam ve botları azaltmak için yapılan Tweet görüntüleme sınırı ve DM görüntüleme sınırı gibi özellikler, henüz istenen düzeyde oturmuş değil.

Bunlara ek olarak, yakın zamanda Musk’ın açıkladığı üzere Twitter X Corp ile birleşeceği ve bir ‘her şey uygulaması’ olacağı haberleri ortaya çıktı. Son gelişmelerle birlikte, Musk’ın Twitter’ın adını değiştireceği de öğrenildi.

Elon Musk’ın bu kararı, platformda gerçekleştirmeye çalıştığı değişikliklerin kullanıcılar tarafından tam olarak benimsenememesi veya kullanıcıların bazı yeni özellikleri tercih etmemesinden kaynaklanıyor olabilir. Twitter topluluğunun alışkanlıklarını ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, gelecekte daha iyi bir deneyim sunmak için yapılan değişikliklerin başarılı olabilmesi için daha fazla çaba gösterilmesi gerekebilir.

Twitter’ın domaini değişti:

Şu anda x.com adresine gittiğinizde site Twitter’ın web sitesine yönlendiriyor. Musk, ilerleyen saatlerde geçici X logusunu da paylaşacağını açıkladı. 

“Twitter kuşlarını kaybedecek”

Multi milyarder iş adamı Elon Musk, platformun adını ve logosunu değiştirmeyi planladığını açıkladı ve Twitter’ın mavi kuş logosunu “iyi bir X logosu” ile değiştireceğini duyurdu. Musk, mavi kuşun Twitter’ın en tanınabilir varlığı olduğunu kabul etse de, gelecekte X logosunun markalarının yeni temsilcisi olacağını belirtti. Ünlü milyarder, Twitter’ın mevcut markasına ve mavi kuşlara veda edeceğini açıkladı ve platformu “her şey uygulaması” haline getirme hedefini net bir şekilde ifade etti.

Ekim ayında Twitter’ı devraldığında zaten X adlı yeni bir girişimi hayata geçirmek için Twitter’ı bir yakıt olarak kullanacağını belirten Musk, bu sabah attığı gönderilerde takipçilerinden X için bir logo önerisi istemiş ve bir saat içinde gelen cevaplardan bir logosunu paylaşmıştı.

Bu önemli değişiklik, Twitter’ın geleceğini şekillendirecek gibi görünüyor ve Elon Musk’ın platformu daha kapsamlı ve çeşitli bir uygulama haline getirme niyeti, kullanıcılar ve endüstri tarafından merakla beklenen bir adım olarak öne çıkıyor. Gelecekte X ile birleşmiş ve yenilenmiş Twitter’ın nasıl bir deneyim sunacağını görmek için heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir