Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya
Trendlerdeki Yazı

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık

Son 5-10 yılın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Tumblr, son yıllarda yaşadığı veri ihlalleri ve yeni rakiplerinin ortaya çıkmasıyla popülaritesini hızla kaybetti. Eğer siz de platformdan ayrılmaya karar veren kullanıcılardansanız “Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır?” sorusunun yanıtını verdiğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk olarak 2007 yılında yayına giren Tumblr, çok kısa sürede yaklaşık 75.000 kullanıcıya ulaşarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Ancak ilerleyen yıllarda yaşanan veri ihlalleri, piyasaya yeni rakipler çıkması ve daha birçok etken kullanıcıların platformdan uzaklaşmasına neden oldu ve tabii ki popülaritesini hızla kaybetti.

Her ne kadar bu olumsuzluklar yaşansa da günümüzde bile pek çok kişi platformu kullanmaya devam ediyor. Tumblr ayrıca kullanıcıların resim göndermesine, blog yazmasına, sohbet etmesine ve daha pek çok şeye olanak tanıyan birçok benzersiz özelliğe sahip. Lafı daha fazla uzatmadan “Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır?” sorusunu adım adım anlattığımız yazımıza geçelim.

Tumblr hesap silme nasıl yapılır?

 1. Tumblr web sitesine gidin
 2. Tumblr hesabınızda oturum açın
 3. Sağ üst kısımdan ‘Hesap’ kısmına ve ardından ‘Ayarlar’ı seçin
 4. En aşağıda ‘Hesabı Sil’i seçin
 5. Doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin

1Tumblr web sitesine gidin

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır

Tumblr hesabınızı silmek istiyorsanız öncelikle Tumblr web sitesine gitmeniz gerekiyor. Hesabınızda çeşitli değişiklikler yapabilmek için web sitesindeki hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunu web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla yapabilirsiniz.

2Tumblr hesabınızda oturum açın

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır

Tumblr’ın resmi sitesine ulaştıktan sonra silmek istediğiniz hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için sağ üstte bulunan “Oturum Aç” butonuna tıklayın ve hesap bilgilerinizi girin. Hesabınıza giriş yapmak için doğru bilgileri girmelisiniz. Giriş yapmaya çalıştığınız hesabın şifresini unuttuysanız, “Parolanı mı unuttun?” seçeneğine tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

3Sağ üst kısımdan “Hesap” kısmını ve ardından “Ayarlar’ı” seçin

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır

Tumblr hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Hesap” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Ardından açılır menüden “Ayarlar” öğesini seçin. Web sitesinin sade tasarımı, Tumblr hesap silme işlemi sırasında yapacağınız işlemleri çok daha kolay gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

4En aşağıda “Hesabı Sil’i” seçin

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır

Ayarlar” bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza hesabınızla ilgili çeşitli değişiklikleri yapabileceğiniz bir alan çıkacaktır. Hesabınızı silme işlemine devam etmek istiyorsanız açılan kutucuğun en altında bulunan “Hesabı Sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ancak, silinen Tumblr hesabının yeniden etkinleştirilemeyeceğini ve bunun silme işleminin son adımı olduğunu unutmayın.

5Doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır

Hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz ve ardından “Her Şeyi Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından hesabınıza ait tüm gönderiler, mesajlar ve diğer tüm veriler tamamen silinecektir.

5Tumblr hesap silme işlemi hakkında bilinmesi gerekenler:

Tumblr
 • Silme işlemlerini tamamladıktan sonra, hesabınızı tekrar açamazsınız.
 • Tumblr hesabınızı sildiğinizde gönderileriniz, mesajlarınız ve diğer tüm aktiviteleriniz kalıcı olarak silinir.
 • İstediğiniz zaman aynı e-posta adresini kullanarak tekrar Tumblr’a kaydolabilirsiniz.
 • Tumblr Hesap silme işlemini, iOS ve Android cihazlar üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Tumblr’ın diğer sosyal platformlarına benzer kuralları yoktur. Örneğin, diğer birçok sosyal platformun aksine, silinen hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz. Ayrıca, hesabınızla ilgili tüm gönderiler ve diğer etkinlikler kalıcı olarak silinecektir. Silinen hesabınızdaki e-posta adresini kullanarak bir hesap için yeniden kayıt olabilirsiniz, ancak aynı kullanıcı adını alamayabilirsiniz. Bir diğer önemli detay ise Tumblr resmi sitesi dışında iOS ve Android cihazlardaki hesapları kolayca silebilirsiniz.

5Tumblr hesap dondurma nasıl yapılır?

Tumblr

Tumblr, kullanıcılara bir hesabı geçici olarak kapatma olanağı ne yazık ki sunmuyor. Uzun yıllardır birçok kullanıcı tarafından talep edilen bu özellik henüz Tumblr tarafından yayınlanmadı. Bu işlem yerine, yukarıda detaylandırdığımız gibi, bloglarınızdan herhangi birini veya hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir