OpenAI Müjdeyi Verdi: ChatGPT’ye Dosya Yükleme Özelliği Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. Yapay Zekâ

OpenAI Müjdeyi Verdi: ChatGPT’ye Dosya Yükleme Özelliği Geliyor!

OpenAI, ChatGPT’yi geliştirmeye tam gaz devam ediyor. Yapay zekâ aracı ChatGPT, üzerinde çalışılan yeni özellik ile artık dosya yüklemeye izin verecek. Bunun yanı sıra, artık tek sayfada birden fazla araç kullanılabilecek.

OpenAI, son zamanlarda popülaritesini giderek artıran yapay zekâ aracı ChatGPT’ye önemli bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Şu anda test aşamasında olan bu yeni özellik, ChatGPT’ye dosya yüklemeyi mümkün kılacak. Bu sayede kullanıcıların ChatGPT deneyimleri daha da yukarıya taşınmış olacak. ChatGPT’ye çağ atlatacak yeni özellik ChatGPT Plus aboneleri tarafından kullanılabilecek.

Dosya yükleme özelliği sayesinde; ChatGPT dosya üzerinde çalışabilecek, değişiklikler yapabilecek ve dosyayı dışa aktarabilecek.

OpenAI, ChatGPT’ye çağ atlatacak yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili net bir tarih vermese de çalışmaların çok uzaması beklenmiyor. ChatGPT Plus aboneleri, yakın zamanda bu mükemmel özellikle tanışabilecekler.

ChatGPT Plus abonelerine sunulan dosya yükleme özelliği ile birlikte gelen yeni entegrasyon ile ChatGPT ile birlikte, aynı sayfa içerisinde birden fazla OpenAI aracı kullanmak mümkün olacak. Basit bir örnek ile açıklamak gerekirse; ChatGPT’ye yüklenen bir görseli sadece bir komutla, 2021 yılında yine OpenAI tarafından piyasaya sürülen, metinsel tanımlamaları görsele çevirebilen yapay zekâ aracı DALL-E aracılığıyla yeniden yapılandırabileceksiniz.

Yapay zekâ araçlarının ne kadar üstün seviyelere geldiğini bu basit örnekten bile anlamak mümkün. Görünen o ki ChatGPT; öğrencilerin ödevlerini yapan, online sınavlarında yardımlarına koşan bir öğrenci dostu yapay zekâdan çok daha ileri seviyelere ulaşacak. Umuyoruz ki yapay zekâ hiçbir zaman insanlık için bir tehdit hâline gelmeden işimizi kolaylaştırmaya devam eder. Çok kısa zamanda bu kadar muazzam ilerleme kaydeden yapay zekâ teknolojisi bir gün düşmanımız olursa, işimiz pek de kolay olmayabilir!

ChatGPT’nin kaydettiği bu ilerleme sizde merak uyandırdıysa, aşağıdaki yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz!

Yapay Zeka ChatGPT Android Dünyasına Adımını Atıyor!

Ayda 700 bin TL’ye Kendi ChatGPT’nizi Eğitmek İster Misiniz?

 


		

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir