Popüler Giyim Markası Levi’s, Bir Yapay Zekâ Şirketiyle Ortaklık Kurdu: Modeller Yapay Zekâ ile Üretilecek
  1. Anasayfa
  2. Yapay Zekâ

Popüler Giyim Markası Levi's, Bir Yapay Zekâ Şirketiyle Ortaklık Kurdu: Modeller Yapay Zekâ ile Üretilecek

Giyim markası Levi Strauss, gelecekte ürünlerini tanıtacağı modellerini yapay zekâ ile yaratacağını resmen açıkladı.

Yapay zekâ artık hayatımızın pek çok noktasına girmiş durumda. Birkaç satır tasvir ile istediğimiz görseli elde edebiliyor veya bir komut ile bir makale yazdırabiliyoruz. Dolayısıyla potansiyeli gören markalar da yavaş yavaş bu alanda girişimler yapmaya başlıyor.

Kaliteli kot pantolonlarıyla tanınan popüler giyim markası Levi Strauss Co. (Levi’s), artık internet sitesinde yayınlayacağı, reklam panolarına asacağı veya mağazalarına yerleştireceği afişlerde yer alacak olan mankenlerini yapay zekâ ile ‘üretecek’.

Levi’s, modellerini yapay zekâ ile üretmek için Lalaland.ai şirketiyle anlaştı

Levi’s, kıyafetlerini pazarlamak için artık bilgisayar tarafından oluşturulan moda modelleri kullanacak. Bu modelleri yaratmak için şirket, Lalaland.ai isimli, misyonu ‘moda endüstrisinde daha fazla sürdürülebilir çeşitliliğe sahip bir tasarım zinciri oluşturmak’ olan bir yapay zekâ şirketiyle ortaklık kurdu.

Levi Strauss şirketi, bu hamlelerini çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ve sürdürülebilirliğe dayalı bir dijital dönüşüm yolculuğunun parçası olarak değerlendiriyor. Elbette bunun firmaya çok büyük miktarda tasarruf imkânı vereceği de ortada.

Her vücut tipinden her ten rengine, her boydan her yaşa model yaratabilme yetisine sahip bu yapay zekâ sayesinde Levi’s, artık gerçek modellere ve fotoğraf stüdyolarına tonlarca para dökmek zorunda kalmayacak. Bunun işsizlik gibi konulara nasıl yansıdığını da zamanla birlikte göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir