Netflix Şifrenizi Değiştirmek Artık Çok Kolay: İşte Adım Adım Şifre Değiştirme Rehberi!
 1. Anasayfa
 2. İnternet
Trendlerdeki Yazı

Netflix Şifrenizi Değiştirmek Artık Çok Kolay: İşte Adım Adım Şifre Değiştirme Rehberi!

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix hesabınızın şifresini değiştirmek istiyorsanız ya da şifrenizi unuttuysanız sizin için bir Netflix şifre değiştirme rehberi hazırladık. Gelin Netflix Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır adım adım tüm detaylarıyla inceleyelim.

Gelelim dünyanın en büyük televizyon dizi ve film platformu olan Netflix’e. Amazon ve Disney gibi büyük rakiplerine rağmen tahtından hiç ayrılmayan Netflix, aylık yeni yapımlarıyla kullanıcılarının gözdesi olmaya devam ediyor. Başta Netflix’e özel yerli ve yabancı yapımlar olmak üzere barındırdığı binlerce içerik her gün izlenmeye devam ediyor. Şirket, Türkiye dahil onlarca ülkede yeni yapımlar ortaya çıkarmaya devam ediyor. Eğer bir Netflix kullanıcısıysanız ve şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, sizler için kolayca Netflix şifre değiştirme nasıl yapılır sorusunu adım adım yanıtladık.

Netflix son zamanlarda abonelik fiyatlarını istikrarlı bir şekilde artırsa da kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş görülmediğini söyleyebiliriz. Çünkü kullanıcılar, fiyatı ne olursa olsun Netflix yapımlarını ve Netflix’e eklenen diğer yapımları keyifle izliyor. Farklı dillerde dublaj imkanı, görüntü kalitesi ve daha birçok özelliği ile Netflix halen en popüler platform olmaya devam ediyor. Netflix’ten yeterince bahsettiğimize göre artık şifresini değiştirmek istediğiniz hesap için Netflix şifre değiştirme nasıl yapılır rehberimize geçelim.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir?

 • Yöntem #1: Hesap Ayarları ile Netflix şifre değiştirme
  • Adım #1: Netflix’in web sitesine gidin
  • Adım #2: Hesap seçeneğine tıklayın
  • Adım #3: Parolayı Değiştir butonuna tıklayın
  • Adım #4: Boşlukları doldurun
  • Adım #5: Kaydet’e tıklayın ve kaydedin
 • Yöntem #2: Şifremi Unuttum ile
  • Adım #1: Netflix web sitesine gidin ve Oturum Aç butonuna tıklayın
  • Adım #2: Yardım İster Misiniz? Seçeneğine tıklayın
  • Adım #3: E-Postanızı sıfırlamak istediğiniz yöntemi seçin
  • Adım #4: Size gelen bağlantıya tıklayın
  • Adım #5: Yeni şifrenizi belirleyin ve kaydedin

Yöntem #1: Hesap Ayarları ile Netflix şifre değiştirme

Adım #1: Netflix’in web sitesine gidin

Hesabınızda herhangi bir değişiklik yapmak için önce Netflix‘in internet sitesine giriş yapmalısınız. Netflix’e gidip hesabınıza giriş yaptıktan sonra gerekli adımları yapmak için hazırsınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, girmek istediğiniz profili seçin.

Adım #2: Hesap seçeneğine tıklayın

Netflix ana sayfasına geldiğinizde, sağ üst köşede profil adınızı göreceksiniz. Yanındaki ok tuşuna basarsanız açılır menüden profil değiştirebilir, düzenleyebilir, hesap ayarlarına gidebilir ve çıkış yapabilirsiniz. Bu menüden, Hesap seçeneğine tıklayarak hesap ayarlarına gitmeniz gerekmektedir.

Adım #3: Parolayı Değiştir butonuna tıklayın

Karşınıza hesap ayarları sekmesi açılacaktır. Buradan hesabınızda ayarlamalar yapabilir, şifrenizi, e-posta adresinizi, telefon numaranızı değiştirebilir ve aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ayrıca ödeme tarihlerinizi, faturalarınızı da kontrol edebilir ve kayıtlı olan kredi/banka kartınızı güncelleyebilirsiniz. Bu menüler arasından, Parolayı değiştir seçeneğine tıklayın.

Adım #4: Boşlukları doldurun

Karşınıza parola boşlukları çıkacak. Bu boşluklardan birincisi, mevcut Netflix parolanızı girmeniz gereken alandır. Yani, Netflix hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız eski şifrenizi bu alana girmeniz gerekiyor. Bir alt alana ise, hesabınızda değiştirmek istediğiniz yeni şifrenizi girmelisiniz. Hemen altındaki boşluğa ise, güvenliğiniz açısından yeni parolanızı tekrardan girmeniz gerekiyor. Eski şifrenizin yerini alacak yeni şifreyi bu şekilde belirlemiş olacaksınız.

Adım #5: Kaydet’e tıklayın ve kaydedin

Tüm seçenekleri doldurduktan sonra, aşağıdaki Kaydet butonuna tıklayarak yaptığınız değişiklikleri kaydetmeniz gerekmektedir. Aslında, Netflix şifrenizi değiştirmek, sadece birkaç adımda oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Bu adımları tamamlamak için Netflix hesabınızda oturum açabiliyor olmanız gerekir. Dolayısıyla, hesabınıza giriş yapamıyorsanız, Şifremi Unuttum kılavuzumuzu rehberimizi hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz. Netflix Şifre Değiştirme

Yöntem #2: Şifremi Unuttum ile

Adım #1: Netflix web sitesine gidin ve Oturum Aç butonuna tıklayın

Netflix şifremi unuttum diyorsanız değiştirmek için ilk olarak Netflix’in internet sitesine gitmeniz gerekiyor. Ardından sağ üstteki Oturum Aç seçeneğine tıklayın. Karşınıza e-posta adresinizi ve şifrenizi girebileceğiniz bir sayfa çıkacaktır. Siz şifrenizi unuttuğunuz için bu sayfayı kullanamayacaksınız. Netflix Şifre Değiştirme

Adım #2: Yardım İster Misiniz? Seçeneğine tıklayın

Karşınıza çıkan giriş ekranını kullanamayacağınızı söylemiştik. Bu nedenle, aşağıdaki Yardım İster Misiniz seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu seçenek, e-postasını veya şifresini unutan Netflix kullanıcılarının hesaplarına kolayca erişebilmeleri için bulunuyor. Tıpkı sizin bulunduğunuz durumda olan milyonlarca kullanıcı, bu seçeneğe tıklayarak hesaplarına tekrar giriş yapabilir.

Adım #3: E-Postanızı sıfırlamak istediğiniz yöntemi seçin

Karşınıza iki adet seçenek çıkacak. Bunlardan bir tanesi e-posta ile şifre sıfırlama ve bir diğeri ise telefon numarası ile şifre sıfırlamadır. Hangi seçenek size daha kolay geliyorsa onu seçerek şifrenizi sıfırlamaya başlayabilirsiniz. Örneğin, e-posta seçeneğini seçtiyseniz, bu alana hesabınıza kayıtlı e-posta adresini girmeniz gerekecektir. Telefon numarasını seçerseniz, hesabınıza kayıtlı telefon numarasını girmelisiniz.

Adım #4: Size gelen bağlantıya tıklayın

E-posta adresinize veya telefon numaranıza gelen parola sıfırlama e postaları veya sms yoluyla gönderilecek bağlantıya tıklayın. Bu mesaj ortalama 3 ile 5 dakika arasında size ulaşacaktır. Size gelen bu bağlantıyı kesinlikle kimseyle paylaşmamalısınız. Çünkü bu bağlantı, hesabınıza özel şifre sıfırlama bağlantısı. Bu bağlantıya tıklayabilen herkes hesap şifrenizi kolayca değiştirme olanağına sahiptir. Bu nedenle, aldığınız bağlantıyı yalnızca siz görüntüleyin ve kullanın.

Adım #5: Yeni şifrenizi belirleyin ve kaydedin

Karşınıza çıkan bağlantıya tıklarsanız şifrenizi güncelleyebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada, hesabınıza kaydetmek istediğiniz yeni şifrenizi girin ve ardından Kaydet butonuna tıklayın. Bu adımı tamamladıktan sonra, Netflix hesabınızın şifresi başarıyla değiştirilecektir. Yeni belirlediğiniz şifre ve e-posta adresinizi kullanarak Netflix hesabınıza kolayca erişebilirsiniz.

Netflix şifre değişince diğer cihazlardan çıkış yapar mı?

Netflix şifrenizi hesap ayarlarından değiştirirken karşınıza bir seçenek çıkacaktır. Buradan hesabınıza giriş yapan akıllı cihazları otomatik olarak atabilir veya şifre değişikliğinden etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Şifremi unttum tarafında ise doğrudan hesabınıza giriş yapan tüm cihazlardan otomatik olarak çıkış yapılacaktır.

Sizler için Netflix şifre değiştirme nasıl yapılır sorusunu adımlarıyla birlikte anlattık. Bu adımları takip ettiğinizde, şifresini değiştirmek istediğiniz veya şifresini unuttuğunuz Netflix hesabının şifresini Netflix Şifre Değiştirme rehberi ile kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Netflix şifresi nasıl değiştirilir?

Parolanızı biliyor ve Netflix’te oturum açabiliyorsunuz, fakat parolanızı değiştirmek istiyorsanız netflix.com/password adresine gidin. Ayrıca hesap sayfanıza giderek Çocuk profili haricindeki herhangi bir profilde Parola değiştir öğesini seçebilirsiniz.

Netflix şifremi nasıl öğrenirim?

netflix.com/loginhelp sayfasını ziyaret ederek kısa mesaj seçeneğini seçmeniz gerekir. Netflix hesabınızın bağlı bulunduğu telefon numarasını girmeniz gerekir. Mesaj Gönder öğesini seçmeniz gerekir. Daha sonra, size parolanızı sıfırlamak için girmeniz gereken bir doğrulama kodu gönderilecektir.

Netflix hesap ayarlarına nasıl girilir?

Üyeler hakkında saklanılan verilerin çoğuna, bir tarayıcıda hesabınıza giriş yaparak ve Hesap seçeneğine tıklayarak kolayca erişilebilir. Neredeyse çoğu durumda, üyelerin aradığı bilgiler bu sayfada bulunabilir. Aradığınız verileri bu şekilde bulamıyorsanız, lütfen privacy@netflix.com ile iletişime geçin.

Netflix paketi nasıl değiştirilir?

 1. Netflix hesabınızda oturum açın.
 2. Plan Ayrıntıları altında Planı Değiştir öğesini seçin.
 3. İstediğiniz planı seçin, ardından Devam Et ya da Güncelle düğmesine tıklayın.
 4. Değişikliği Onayla ya da Onayla öğesini seçin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir