Birkaç Adımda Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Birkaç Adımda Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve kısa sürede oldukça büyük bir popülerlik kazanan Exxen üyelik iptali nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtladık. Leyla ile Mecnun ve Gibi gibi popüler yapımların yer aldığı, bir diğer adıyla "Yerli Netflix" olarak bilinen Exxen üyeliğini kapatmak istiyorsanız usulca aşağı kaydırın.

2021 yılının başlarında lanse edilen Exxen, içeriği sayesinde günümüzde de yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Leyla ve Mecnun gibi sevilen dizilerin yeniden canlanmasıyla popülerlik kazanan platform hızla büyümeye devam ediyor. Hatta sosyal medyada replikleri ile ünlenen Gibi dizisi Exxen için özel olarak çekiliyor. Bugün ülkemizdeki en popüler platformlardan biri olan Exxen üyelik iptali nasıl yapılır rehberini hazırladık.

Exxen’in içeriğinden faydalanmak için belirli ücretler ödemeniz gerekmektedir. Spor ya da sadece dizi ve filmleri tercih edebileceğiniz paketler arasından size en uygun paketi seçerek Exxen’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Exxen, bu ücreti her ay kredi veya banka kartınızdan düşerek otomatik olarak aboneliğinizi yeniler. Elbette, siz iptal ettikten sonra hesabınızdan tekrar ücret alamazlar. Gelin Exxen üyelik iptali nasıl yapılır birlikte bakalım..

Exxen üyelik iptali nasıl yapılır?

  • Adım #1: Exxen’in web sitesine gidin
  • Adım #2: İptal etmek istediğiniz hesabınız ile oturum açın
  • Adım #3: Sağ üst köşeden Hesap ve Ayarlar sayfasına gidin
  • Adım #4: Sayfayı aşağı kaydırarak üyelik bilgilerinizin bulunduğu alana inin
  • Adım #5: Aboneliği İptal Et seçeneğine tıklayın
  • Adım #6: Hesap şifrenizi girin ve devam edin
  • Adım #7: Aboneliğiniz iptal edildi

Adım #1: Exxen’in web sitesine gidin

Exxen üyelik iptali için için öncelikle Exxen‘in internet sitesine gitmeniz gerekmektedir. Bu internet sitesine cep telefonunuzdan, tabletinizden veya masaüstü tarayıcınızdan erişebilirsiniz. Hesap ayarlarınız üzerinden daha sağlıklı işlem yapabilmeniz için siteyi kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

Adım #2: İptal etmek istediğiniz hesabınız ile oturum açın

Hesabınız üzerinde ayar yapabilmek ve içeriklere erişebilmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek, hesabınızda oturum açın. İnternet sitesi sizi otomatik olarak ana sayfaya yönlendirecektir. Eğer Hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, aşağıdaki “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak hesap şifrenizi sıfırlayabilirsiniz..

Adım #3: Sağ üst köşeden Hesap ve Ayarlar sayfasına gidin

Karşınıza Exxen’in ana sayfası çıkacak. Bu sayfa, yeni içeriği görüntülemenizi ve önizlemenizi sağlar. Atacağınız bir diğer adım ise sağ üst köşede kendi adınıza tıklamak olacaktır. Daha sonrasında ise Hesap ve Ayarlar seçeneğine tıklarsanız, hesabınızla ilgili ayarları yapabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Adım #4: Sayfayı aşağı kaydırarak üyelik bilgilerinizin bulunduğu alana inin

Karşınıza gelen ekranda aboneliğinizi, hesap bilgilerinizi, profilinizi ve daha birkaç hesap değişikliğini kolayca uygulayabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizin bulunduğu bölümüne ulaşmak için sayfayı yavaşça aşağı kaydırın. Burada aktif aboneliğiniz hakkında bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Elbette, bu kısımda aboneliğinizi iptal etme işlemlerini de gerçekleştirebilir, spor paketiniz yok ise paketinizi yükseltebilirsiniz.

Adım #5: Aboneliği İptal Et seçeneğine tıklayın

Abonelikten çıkmak için ilk adım, üyelik bilgilerinizdeki Aboneliği İptal Et butonuna tıklamak olacak. Bundan sonra aboneliği iptal etmek için diğer adımlar ile karşılaşacaksınız. Butona tıkladığınızda aboneliğiniz sona ermeyecektir. Exxen sizden bazı güvenlik adımları isteyecek.

Adım #6: Hesap şifrenizi girin ve devam edin

Aboneliğinizi iptal etmek için bir güvenlik adımıyla karşılaşacaksınız. Bu alana hesabınıza giriş yaparken kullandığınız şifreyi girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede sistem diğer kişiler tarafından aboneliğinizi iptal edimesini engelleyecek ve iptalin hesap sahibi tarafından yapıldığını doğrulamış olacak. Bu nedenle, hesap şifrenizi girip başarılı bir şekilde doğrulamadan aboneliğinizi iptal edemezsiniz.

Adım #7: Aboneliğiniz iptal edildi

Bunu yaptığınızda aboneliğiniz iptal edilecek ancak Exxen izlemeye devam edebileceksiniz. Abonelik yenileme tarihinize kadar önceki aboneliğiniz sayesinde Exxen izlemeye devam edebilirsiniz. Yani aboneliğinizi 10 Ekim’de iptal ederseniz ve abonelik yenileme tarihiniz 15 Ekim’e gelirse Exxen’i 5 gün daha kullanabilirsiniz. 15 Ekim saat 00:00’da aboneliğiniz derhal iptal edilecek ve artık Exxen’in premium içeriğini görüntüleyemeyeceksiniz.

Exxen abonelik iptal edince ne olur?

Exxen’de bulunan içerikler ancak belirli bir aylık ücret ödenerek görüntülenebilir. Bu nedenle, Exxen aboneliğiniz tamamen sona erdikten sonra Exxen’de bulunan hiçbir içeriği görüntüleyemezsiniz. Exxen’de bulunan içeriği görüntülemek isterseniz, yeniden bir Exxen aboneliği satın almanız gerekecektir. Yeni bir kullanıcı olmadığınız için, Exxen’in sunduğu ilk hafta 1 TL kampanyasından da yararlanamaz, direkt olarak aylık ücretini ödemek zorunda kalırsınız.

Exxen her ay sonra iptal edilir mi?

Exxen üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Ayın başında veya sonunda olmanız fark etmez. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra aylık yenileme tarihine kadar aboneliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. O tarih geldiğinde aboneliğiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Exxen’e tekrar katılmak isterseniz, plan seçme ekranını görüntüleyebilirsiniz.

Exxen üyelik iptali ücreti var mı?

Exxen üyeliği satın alırken bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak üyeliğinizi iptal etmeniz durumunda bu durum geçerli değildir. Yani Exxen üyelik iptali için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Exxen üyeliğini iptal etmeden önce abonelik yenileme tarihinden önce iptal etmeyi unutmayınız. Aksi takdirde, boşuna aylık bir ücret ödemiş olursunuz. Yukarıdaki adımları takip ederek sadece birkaç adımda Exxen hesabınızı çok kolay bir şekilde iptal etme seçeneğine sahip olacaksınız.

Exxen yeni bir platform olmasına rağmen ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Hatta ülkemizdeki adı “Yerli Netflix” olarak biliniyor. Geçmişte izlemekten keyif aldığımız dizileri tekrar ele alması Exxen’i kısa sürede popüler hale getirdi diyebiliriz. Ancak platforma yeni eklenen içeriklerin kalitesi ve Konuşanlar gibi bazı popüler programların Exxen içerisinde yer alması, programın bugün olduğu gibi yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Bu yazımızda Exxen üyelik iptali nasıl yapılır gibi soruları sizler için yanıtladık. Exxen’de hangi içerikleri izlemekten keyif alıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir