Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Riot Games'in popüler 5'e 5 FPS takım tabanlı oyunu Valorant, yeni güncellemeleri, sezonları ve turnuvaları ile başta ülkemiz olmak üzere birçok oyuncu tarafından tüm hızıyla oynanmaya devam ediyor. Gelin Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır birlikte bakalım.

Çoğu VALORANT oyuncusu isimlerini en az bir kez değiştirmiştir veya değiştirmek istemiştir. Bazı durumlarda oyuncuların eski isimlerinden memnun olmama durumu, bazılarında ise sadece isim etiketi değiştirme veya bir takıma girdiklerinde takım kısaltmasını isim başına ekleme istekleri ortaya çıkabiliyor.

Bu yazımızda adım adım VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır  sorusunun cevabını vereceğiz. Yukarıdaki sebeplerden dolayı oyun içi isminizi veya etiketinizi değiştirmek isterseniz, VALORANT isim değiştirme ile ilgili yazımızdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde talebinizi iletebilirsiniz. Gelin VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır birlikte bakalım.

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

  • Adım #1: Resmi VALORANT sitesine giriş yapın
  • Adım #2: Sağ üstteki ”Hemen Oyna” butonuna basın
  • Adım #3: Çıkan seçeneklerden ”Oturum Aç” butonuna tıklayın
  • Adım #4: Hesabınıza giriş yapın
  • Adım #5: Sağ üstten isminize tıklayın ve ”Ayarlar” kısmına tıklayın
  • Adım #6: Açılan Riot Hesap Yönetimi sayfasında ”Riot ID” kısmına gelin
  • Adım #7: İstediğiniz ismi veya etiketi yazın ve değişiklikleri kaydedin

Adım #1: Resmi VALORANT sitesine giriş yapın:

İsim değiştirme işleminin ilk adımı için VALORANT oyununda isim değiştirmek istediğimiz için VALORANT resmi sitesine gitmemiz gerekiyor. Siteye giriş yapmak için buraya veya başlıktaki linke tıklayabilirsiniz. Siteye giriş yaptıysanız bir sonraki adıma geçebiliriz.

Adım #2: Sağ üstteki ”Hemen Oyna” butonuna basın:

Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza birçok kategori başlığı ve tıklanabilir butonlar çıkacaktır. Burada en üstte yer alan oyun bilgisi, medya, haberler, destek gibi başlıkların bulunduğu bölümün sağında yer alan “HEMEN OYNA” butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra bir sonraki adımda ne yapacağınızı öğreneceksiniz.

Adım #3: Çıkan seçeneklerden ”Oturum Aç” butonuna tıklayın:

“HEMEN OYNA” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Seçeneklerden ilki solda bulunan “Henüz bir Riot Hesabım Yok” yazan HESAP OLUŞTUR butonu olacak. Biz bunu değil sağında yer alan ve üstünde RIOT HESABIM VAR yazan OTURUM AÇ bölümüne tıklayacağız. Ardından bir sonraki işleme geçiyoruz.

Adım #4: Hesabınıza giriş yapın:

Bir önceki adımı tamamladıktan sonra, Riot Hesabı kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Hesabınızda çift korumalı mail doğrulama etkinleştirildiyse, Riot Hesabınızla ilişkili e-posta adresine 6 haneli bir kod gönderilecektir. Bu kodu e-postanızı kontrol ederek öğrenin ve sitedeki uygun bölüme yazın. Hesabınıza başarıyla giriş yaptıktan sonra diğer adıma geçin.

Adım #5: Sağ üstten isminize tıklayın ve Ayarlar kısmına tıklayın:

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra tekrar ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu işlemden sonra sağ üstte artık güncel isminiz gözükecektir. İsminizin üstüne gelin ve açılan kısımdan ayarlara tıklayın. Ayrıca işiniz bittikten sonra bu kısımdan oturumu da kapatabilirsiniz.

Adım #6: Açılan Riot Hesap Yönetimi sayfasında Riot ID kısmına gelin:

Ayarlar’a tıkladıktan sonra karşınıza Riot Hesap Yönetimi sayfası çıkacaktır. Burada kişisel bilgiler, bağlı hesaplar, iki aşamalı doğrulama, giriş yöntemi, iletişim tercihleri ve bizim asıl ilgileneceğimiz kısım olan RIOT ID kısmı yer almakta. Bu kısma giriş yapıyoruz.

Adım #7: İstediğiniz ismi veya etiketi yazın ve değişiklikleri kaydedin:

Burada Riot ID ve Etiket olmak üzere iki farklı değiştirilebilir kısım yer alıyor. Oyun içinde RIOT ID bölümünde oyunda görünen ismimizi değiştirebiliriz. Bu bölümde yeni isminizi girebilirsiniz. İsterseniz etiket alanına özel bir etiket adı veya numarası da girebilirsiniz. Hiç değiştirmediyseniz çok büyük ihtimal etiketiniz #TR olarak gözükecektir. Bunu değiştirme imkanınız bulunmakta. Tüm işlemleri yaptıktan sonra altta yer alan kısımdan değişiklikleri kaydediyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.

VALORANT almak istediğim isim alınmış durumdaysa ne yapmalıyım?

VALORANT’ta isminizi değiştirmek istiyorsanız, yeni isminiz diğer oyuncular tarafından alınmamış olması gerekmekte ancak burada elimizde büyük bir fırsat yer alıyor. Etiket sistemi sayesinde alınmış bir ismi de almanız mümkün olabiliyor. Eğer yeni isminiz alındıysa etketi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu durumda o ismi alabilmeniz mümkün olabilmektedir.

VALORANT isim değiştirme hakkı sınırsız mı?

Oyun içerisinde size sunulan isim değiştirme hakkının resmi olarak duyurulan bir limiti yoktur ancak süre kısıtlaması vardır. VALORANT’ta isim değiştirirseniz, bir sonraki hakkınızı kullanabilmeniz için en az 30 gün yani 1 ay beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında yeni bir isim almak mümkün değildir. Bunu göz önünde bulundurarak isim değiştirmenizi öneririz.

VALORANT isim değiştirme neden yapılır?

Son olarak bu soruya cevap vererek yazımızı sonlandıralım. Genel olarak oyuncular başlangıçta kendilerine verilen isimlerden hoşlanmayabilir ya da eSpor oyuncusuysa ve takımı değiştiyse isminin başındaki takım kısaltmasını değiştirme ihtiyacı duyabilir. Bu noktada her oyunda oyunculara sunulmayan isim değiştirme hakkı Riot Games tarafından VALORANT oyunu için sunulmuş durumda. Kısacası, oyuncular isimlerini beğenmedikleri için, eğlenceli yeni bir isim kullanmak için veya eSpor oyuncusularsa takımları değiştiği için isimlerini değiştirme yoluna başvurabiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir