Google, Yakınınızdaki Satılık İkinci El Otomobilleri Göstermeye Başlayacak: İşte İlk Ekran Görüntüleri
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Google, Yakınınızdaki Satılık İkinci El Otomobilleri Göstermeye Başlayacak: İşte İlk Ekran Görüntüleri

Google, yakın konumdaki ikinci el araba listelerini içeren bir sayfa oluşturdu. Özellik şu anda sadece ABD'de çalışıyor ancak Türkiye'ye de gelme ihtimali de oldukça yüksek.

Google, birçok hizmetiyle sadece bir arama motoru değil, yeni bir özelliği ile karşımıza çıktı. İnternetin bel kemiği olan platform, şimdi de ikinci el arabaları yakınınızda satışa sunuyor.

SearchLab, Google’ın otomobil ilanlarını listelediği ve yalnızca bu ilanlar için özel oluşturduğu bir sayfa keşfetti. Siteyi kontrol ettiğimizde sadece ABD konumunda bulunun otombil ilanlarını görsek de Türkçe dil desteğini de kısmen gözlemledik.

Google’ın otomobil ilanları için oluşturduğu sayfa:

Google’ın otomobil ilanları sadece bu sayfada yer almayacak. TheVerge‘nin raporuna göre, özellikle mobil cihazlarda araba ararken ilanları arama sonuçlarının en üst sıralarında gösterecek.

Araba ilanları sayfasında istediğiniz aracı aratabilir, yıl, marka, fiyat, özellik, katedilen mesafe, renk gibi seçenekleri filtreleyebilirsiniz.

Otomobil ilanlarının detay sayfası:

Araba ilanlarının detay sayfası oldukça sade ve kolay anlaşılır olacaktır. Aracın donanımı ve fiyatı listelenecek hatta araç geri çağırmaları hakkında bile bilgi sunulacak.

Ek olarak, sayfanın sonunda ilgili model için araba eleştirmenlerinin derecelendirmelerini de bulacaksınız. Aracı satın almak istiyorsanız, listelenen iletişim bilgilerini kullanarak satıcıya ulaşabilirsiniz.

Peki, Google bu ilanları nereden buluyor?

Google, kendi başına bir araç satış platformu olmayacak. İlanların detay sayfasında aracın listelendiği internet siteleri de bulunmaktadır. Google, ilanları ikinci el araba satış platformlarından ve bayi sitelerinden aldığını gösteriyor.

Özellik Türkiye’ye gelecek mi?

Google’ın araç ilanları özelliğinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Hizmet henüz Google tarafından da resmi olarak duyurulmadı. Ayrıca sayfada Türkçe dil desteğinin yer alması, hizmetin kesinlikle Türkiye’den araç ilanlarına da yer vereceği anlamına gelmiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir