Mercedes-Benz’den ”Küçük G” Hamlesi!
  1. Anasayfa
  2. Otomobil

Mercedes-Benz'den ''Küçük G'' Hamlesi!

İkonik G Serisi'ne kardeş geliyor.

Mercedes-Benz, 1979 yılından bu yana üretimde olan ikonik G Serisi’ne yeni bir boyut kazandırıyor. Şirketin CEO’su Ola Kallenius, IAA mobility Show 2023’de tanıtılan yeni modeli ‘’Küçük G’’ olarak tanımladı.

Küçük G’nin teknik detayları henüz belli olmasa da Mercedes-Benz’in EV tabanlı MMA platformu üzerine yükselmesi bekleniyor. Bu platformun EV tabanlı olmasına rağmen içten yanmalı motorlara uyumlu olması, yeni kompakt G’nin ileride içten yanmalı motorlarla sunulabileceği söylentilerini de beraberinde getiriyor.

Mercedes-Benz G serisi günümüzde bir prestij sembolü haline gelmiş olsa da arazi kabiliyeti ile off-road severlerin kalbine taht kurmuştur. Peki kardeşi Küçük G arazide nasıl?

Küçük G, ağabeyi kadar olamasa da hatırı sayılır yerden yüksekliği, dört çeker sistemi ve elektrikli modellerde çift elektrikli motor kullanımı ile ağabeyini utandırmayacak gibi görünüyor.

Yeni modelin 2026 yılının sonlarında Mercedes-Benz’in Macaristan’daki fabrikasında üretilmesi ve 2027 yılının birinci yarısında ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulması planlanıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir