Chery’den Türkiye’ye Yatırım Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. Otomobil

Chery'den Türkiye'ye Yatırım Geliyor!

Bir döndü, pir döndü.

Geçmiş yıllarda Tiggo, Alia, Chance, Kimo ve Niche modelleri ile Türkiye pazarında yer alan ve 2017 yılında ülkemizden çekilme kararı alan Çinli otomobil üreticisi Chery, geçtiğimiz Mart ayında üç farklı SUV model ile Türkiye pazarına geri döndü.

Türkiye pazarında; Omoda 5, Tiggo 7 Pro, ve Tiggo 8 Pro olmak üzere üç farklı model ile yeniden sahne alan Chery; cep yakmayan fiyatları, iddialı tasarımları ve Hyundai grubu otomobillerde görmeye aşina olduğumuz 1.6 TGDI motor seçeneği ile büyük beğeni topladı. Uzun yılların ardından Türkiye pazarına geri dönen Chery, beklenenin çok üstünde satış rakamları elde etti.

Chery Tiggo 8 Pro

Şirketin Çin’in Wuhu kentindeki genel merkezinde HaberTürk yetkilileri ile bir araya gelen Chery International başkanı Zhang Guibing, ‘’Türkiye’ye yatırım yapmayı kesinlikle değerlendiriyoruz. Ticaret Bakanlığı ile irtibat hâlindeyiz. AR-GE merkezi ile başlayıp sonrasında fabrika yatırımını değerlendiriyoruz. Fabrika için Türkiye’den ihracat yapabileceğimiz çevre ülkelerin de satış rakamlarına bakıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Avrupa için köprü görevi gördüğünü belirten Guibing, Türkiye’ye yapmayı planladıkları yatırımlar konusunda henüz kesin bir durum olmadığını ve Türkiye’ye yatırım için iç pazar ve ihracat dahil olmak üzere 150-200 bin gibi satış rakamlarını yakalamaları gerektiğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir