PDF Dosyaları Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Düzenleyebileceğiniz 6 Program
  1. Anasayfa
  2. Eğitim

PDF Dosyaları Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Düzenleyebileceğiniz 6 Program

En kritik zamanlarınızda PDF dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemenize yardımcı olmak için en iyi PDF düzenleyicileri listemizdeki 6 programlarını bir araya getirdik. Özellikle günlük iş hayatımızda, işimizi oldukça kolaylaştıracak bu uygulamalar hakkında daha fazla bilgi almak için aşağı kaydırın.

Hem okul hayatımızda hem de iş hayatımızda PDF dosyaları ile oldukça iç içe kalabiliyoruz. Bunu yapmak için bazen bir PDF oluşturmamız ve bazen de mevcut bir PDF dosyasını düzenlememiz gerekir. İşte tam da bu gibi durumlar için önünüze gelen PDF dosyasını hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz, hangi PDF düzenleme programları sizin için en iyisi sorusuna cevap vermiş olduk. İşlevleri ile birbirinden kolayca ayrılabilen bu uygulamaların temeline bakacak olursak PDF düzenlemeyi görüyoruz.

Bir PDF dosyasını düzenlemek, yeni bir PDF dosyası oluşturmak ve mevcut bir Word dosyasını bir PDF dosyasına dönüştürmek gibi işlemler her ne kadar zor gibi görünse bile oldukça kolay. Günümüz ofis uygulamalarının daha sade bir arayüze ve işlevselliğe sahip olması ve istediğimiz işi birkaç adımda yapabilmemiz bize çok zaman kazandırıyor. İş yerinde ya da okulda bu tür şeylerle sık sık uğraşıyorsanız olabildiğince basit olan uygulamaları kullanmak sizin için çok daha önemli olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan ücretsiz PDF düzenleme programları listemize geçelim.

PDF üzerinde nasıl değişiklik yapabilirim?

PDF düzenleme programları listemize geçmeden önce PDF düzenlemek isteyen kullanıcılar için çok önemli bir noktaya değinmemiz gerekiyor. PDF’yi düzenlemeden önce, düzenlemek istediğiniz PDF dosyası hakkında bazı ayrıntılara sahip olmanız gerekir. En önemlisi, PDF’nin aslında bir dosya olarak hazırlanmış olmasıdır. Yani Word olarak hazırlanıp PDF’e dönüştürülüp tarafınıza gönderilen dosyaları düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda PDF olarak hazırlanan dosyaları gerekli şartlar sağlanıyorsa düzenleyebilirsiniz. Fakat görsel olarak PDF eklemek ve size gönderilen PDF dosyasını düzenlemek oldukça zor diyebiliriz. PDF içeriği sadece görsellerden oluştuğu için onları düzenlemeniz çok daha zor olacaktır.

En iyi PDF düzenleme programları:

  • Adobe Acrobat
  • SmallPDF
  • PDFSimpli
  • Sejda
  • İLove PDF
  • PDF Candy

En iyisi ve en bilineni: Adobe Acrobat

Tasarım, Video Düzenleme, Efektler, Yazılım, ve daha birçok kategoride Adobe uygulamaları bulunmaktadır. Adobe, bilgisayar tarafında çalışmalarını oldukça başarılı bir şekilde sürdürüyor ve bunlardan en önemlisi Adobe Acrobat diyebiliriz. Kolayca PDF oluşturabileceğiniz, gönderebileceğiniz ve kaydedebileceğiniz bu program, PDF tarihinin en önemli uygulamalarından biridir. O sırada hiç kullanmamış olsanız bile bilgisayarınızda Adobe Acrobat olduğundan eminiz. Adobe Acrobat’ın ağırlıklı olarak zengin özelliklerinden dolayı tercih edildiğini söyleyebiliriz. Basit bir PDF oluşturucu veya PDF düzenleyici olmanın ötesinde birçok farklı özellik sunuyor.

Günde tek sefer kullanabilirsiniz: SmallPDF

Başka bir ücretsiz PDF düzenleyici ise SmallPDF aracıdır. Bu araçla PDF dosyanızı günde bir kez ücretsiz olarak düzenleyebilir, bir dosyayı PDF’ye dönüştürebilir veya bir PDF’yi dosyaya dönüştürebilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz dosyayı yükledikten sonra, araç PDF’yi birkaç saniye içinde tarayacak ve sizin için düzenlenebilir hale getirecektir. Ardından PDF’yi kolayca düzenlemeye başlayabilirsiniz. SmallPDF’de epeyce araç vardır. Ama ne yazık ki bu araçlara erişmek için belli bir lisans ücreti ödemeniz gerekiyor.

Birkaç adımda PDF düzenleyin: PDFSimpli

Başka bir PDF düzenleme aracımız ise PDFSimpli. Bu araç sayesinde PDF’yi kolayca düzenleyebilir ve başta Word, Excel, PowerPoint olmak üzere birçok dosyayı kolayca PDF’e dönüştürebilirsiniz. Sadece PDF düzenleme ile değil, diğer dosya formatlarından yeni bir PDF oluşturmanıza olanak sağlayan program, PDF ile çok pratik bir şekilde çalışmanıza olanak tanır. Bu, bugün PDF’yi çok hızlı bir şekilde düzenlememize ve zamandan tasarruf etmemize olanak tanır.

Hem online, hem de program üzerinden düzenleyebilirsiniz: Sejda

Sejda, Adobe Acrobat kadar olmasa da PDF’leri program üzerinden veya web sitesi üzerinden kolayca düzenlemenizi sağlayan çok kapsamlı bir PDF düzenleme programıdır. Sejda ücretli bir uygulama olmasına rağmen belli bir sayfa sayısı ve dosya boyutuna kadar ücretsiz olarak online işlem yapmak için kullanabilirsiniz. Sejda aracını kullanmak için olağanüstü becerilere ihtiyacınız yok. Oldukça sade ve kolay arayüzü sayesinde PDF dosyası üzerinde istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu, kullanılacak en iyi PDF düzenleme yazılımı listesinde yer almayı bir ayrıcalık haline getirir.

Bulut depolamanızdan aktarma yapın: iLove PDF

Kullanabileceğiniz çevrimiçi araçlardan bir diğeri ise, PDF’nizi doğrudan bilgisayarınızdan veya Dropbox veya Google Drive gibi bulut depolarından yüklemenize ve hızlı bir şekilde düzenlemeye başlamanıza olanak tanıyan PDF düzenleyici iLove PDF aracıdır. iLove PDF’e erişmek için herhangi bir program indirmeniz gerekmez. Direkt olarak web sitesi üzerinden ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Chrome uzantısına sahip PDFCandy

Listemizdeki son program ise, PDF’leri Google Chrome uzantısı kullanarak hızlı bir şekilde işlemenizi sağlayan PDFCandy aracıdır. Tıpkı iLove PDF gibi, bulut dosyalarınızı bu araca ekleyebilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz. Yüklediğiniz PDF dosyasını birkaç dakikada oluşturmanız mümkün. İstenmeyen bölümleri kaldırma, yeni resim veya metin ekleme, altını çizme, boyama ve daha fazlasını sunan PDFCandy, PDF’yi hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemenize yardımcı olabilecek araçlardan biridir.

Hızlı ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi 6 PDF düzenleme programı listesini derledik. PDF düzenlemek, günümüz iş ve okul hayatındaki en önemli konulardan biridir. Özellikle ticaretle uğraşıyorsanız, bir PDF’yi oldukça hızlı bir şekilde düzenleyebilmeniz gerekir. Çünkü zaman sizin için çok önemli olacak. Öğrenciyseniz ve bir proje geliştirmeniz gerekiyorsa bu tür PDF editörleri işinize çok yarayacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir