Sunumların Yıldızı Olacak: İşte Slayt Hazırlamanızı Kolaylaştıran 7 Ücretsiz Program ve Uygulama
  1. Anasayfa
  2. Yazılım

Sunumların Yıldızı Olacak: İşte Slayt Hazırlamanızı Kolaylaştıran 7 Ücretsiz Program ve Uygulama

Okulda veya işte önemli bir rol oynayan slayt sunumları etkileyici bir şekilde yapmak ve sunmak gerekiyor. Windows, Android ve iOS platformlarında kullanabileceğiniz ücretsiz slayt yapma programlarını listelediğimiz haberimize hoş geldiniz.

İster bir öğrenci ister bir çalışan olun, hayatınızın çeşitli dönemlerinde slayt oluşturmanız istenmiştir. Hem öğretmenleriniz tarafından istenen bir görevin hem de iş yerinde sunmak zorunda olduğunuz sunumların doğru ve güzel hazırlanmış olması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle slaytları hazırlarken kullandığınız programlar da en az slaytlarda kullanılan materyaller kadar önemlidir.

Önceki sunumlarınızdan memnun değilseniz ve yeni tarzda slaytlar oluşturmak istiyorsanız bunun için çeşitli programlar bulunuyor. Bu haberimizin sonuna geldiğinizde tarzınıza en uygun şekilde sunum hazırlayabileceğiniz ücretsiz slayt programları bulabileceksiniz.

Tamamen ücretsiz slayt programları ve uygulamaları

  • Google Slaytlar,
  • Microsoft Powerpoint Online,
  • Prezi,
  • Keynote,
  • Visme,
  • Xtensio,
  • Zoho Show,

İşinizi hızlıca halledebileceğiniz bulut tabanlı uygulama: Google Slaytlar

Hem hızlı hem de ücretsiz bir hizmet olan Google Slides, slayt hazırlamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bulut tabanlı bir slayt uygulaması olan Google Slides, sabit bir internet bağlantısı olan herkes tarafından kullanılabilir. Bulut tabanlı olmanın harika yanı, slaytlarda yaptığınız herhangi bir değişikliğin oldukça hızlı bir şekilde kaydedilebilmesidir. Bu sayede slaytlarda istenmeyen kayıplar olmaz ve slaytlara her yerden erişilebilir. Buraya tıklayarak tarayıcınızdan Google Slides’a erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıda ücretsiz mobil uygulamaları da bulunuyor:

Play Store App Store

Yılların eskitemediği: Microsoft Powerpoint

Powerpoint

Slayt oluşturmak için dünyanın en popüler ve en iyi bilinen programı olan Microsoft PowerPoint, uzun yıllardır birçok öğrencinin hayatında. Office programlarının satın alınmasıyla birlikte bilgisayarda gelen PowerPoint, artık internet üzerinden ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bunu yapmak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacaktır. Buraya tıklayarak Microsoft PowerPoint tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıda ücretsiz mobil uygulamaları da bulunuyor:

Play Store App Store

Sunumlarını ilgi çekici yapmak isteyenlere: Prezi

Prezi, sunumları çok daha ilgi çekici hale getiren özel teknolojilere sahiptir. Sunumları çeşitli animasyonlarla daha akılda kalıcı ve eğlenceli hale getiren Prezi ayrıca Zoom Reveal özelliği ile görüntülenen en önemli bilgilerin ekrana getirilmesini sağlıyor. Ücretli temalar içeren Prezi, çeşitli ücretsiz temalar da sunmaktadır. Buraya tıklayarak Prezi’ye tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıda ücretsiz mobil uygulamaları da bulunuyor:

Play Store App Store

Hızlı ve stabil bir program arayanlara: Keynote

Keynote

Tıpkı Microsoft PowerPoint’in artık Windows’ta ücretsiz olması gibi, Keynote’un temel sürümü de Mac ve iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak sunuluyor. Oldukça hızlı ve kararlı bir program olan Keynote, Microsoft PowerPoint’i tercih eden kişilerle işbirliğine de olanak sağlıyor. Ayrıca aşağıda ücretsiz mobil uygulamaları da bulunuyor:

App Store

Çevrimiçi kullanabileceğiniz: Visme

Visme çevrimiçi bir slayt oluşturucudur. Hem tasarımcı olmayanların hem de profesyonellerin güzel ve etkileşimli sunumlar oluşturmasına olanak sağlayan Visme, diğer programlardan farklı özellikler sunuyor. Visme, programı ücretsiz olarak kullanan kullanıcılarına 100 MB depolama alanı ve sunum paylaşma gibi ayrıcalıklar sunuyor. Buraya tıklayarak Visme’ye tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz.

Basit arayüz ve işlevsel tasarımıyla: Xtensio

Xtensio, bir web sitesi oluşturucunun tasarım yeteneklerini bir içerik düzenleyicinin işlevselliği ile birleştiren bir slayt programıdır. Basit bir arayüze sahip olmasına rağmen oldukça işlevsel bir program olan Xtensio ücretsiz ve ücretli olarak kullanılabiliyor. Programın ayrıca kendi hazır şablonları vardır. Xtensio’nun kullanıcıları mutsuz eden yanı sadece tek bir kullanıcı hesabı tarafından kullanılabilmesidir. Buraya tıklayarak Xtensio’ya tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz.

Basit ve etkili slaytlar oluşturmanızı sağlayan bulut tabanlı uygulama: Zoho Show:

Zoho Show, tıpkı Google Slaytlar gibi bulut tabanlı bir slayt gösterisi programıdır. Kullanıcıların yeni slaytlar oluşturmasına, işbirliği yapmasına ve renkli slaytları kolayca paylaşmasına olanak tanıyan programın on farklı dil seçeneği de bulunuyor. Stabil internet bağlantısı olan her ortamda çalışabilen Zoho Show maalesef internetin olmadığı ortamlarda sorun çıkartıyor. Buraya tıklayarak Zoho Show’a tarayıcınız üzerinden erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıda ücretsiz mobil uygulamaları da bulunuyor:

Play Store App Store

Slayt hazırlamak için doğru program seçimi nasıl yapılır?

Slaytı hazırlamadan önce hazırlayacağınız sunumun içeriği kadar seçeceğiniz programın da önemli olduğunu söylemiştik. Sizin için en uygun programı seçmek, hem sunumunuzun tarzına hem de çalışma koşullarınıza bağlıdır. Aynı sunum içerisinde birden fazla hesap ile işlem yapmak istiyorsanız Xtensio gibi sadece bir hesaba bağlanmanıza izin veren programlar işinize yaramayacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir